Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Цифрові компоненти пневматичних систем «Камоцці»

О.В. Васильченко, ТОВ «Камоцці», м. Київ

28.07.2021

Компанія «Камоцці» цього року святкує 30 років на ринку України! За роки наполегливої праці її фахівці достатньо глибоко вивчили можливості й потреби українського ринку в різних його сферах. Також варто згадати, що «Камоцці» – це компанія з всесвітнім іменем, і у світовому масштабі її вік нараховує понад 50 років. Вона має як широкий перелік офісів у всьому світі, так і виробничі гілки у ключових країнах (рис. 1).

 


Рис. 1. Компанія «Камоцці» на світовому ринку

 

Відомо, що одним із ключових секторів ринку для виробників пневматичного обладнання та засобів автоматизації є сектор упаковки, оскільки він потребує високого рівня автоматизації, швидкого спрацювання виконавчих механізмів та легкої їх переналадки.

«Камоцці» співпрацює з усіма ключовими гравцями українського ринку в сфері упаковки, постійно покращує та збільшує ту додану вартість, яку пропонує своїм клієнтам. Сьогодні постачання лише компонентів для обладнання втрачає актуальність, адже виробники обладнання потребують технічних рішень, які допоможуть покращити роботу машини чи полегшити її обслуговування. Пневматичні компоненти й рішення використовуються на всіх етапах упаковки продукту, доводячи свою ефективність та актуальність.


Рис. 2. Етапи пакування продукції

 

На першому етапі пакування продукції використовуються обгортальні машини, наповнювальні та дозувальні пристрої, FFS-обладнання (формування, заповнення та ущільнення), очисні машини. Цей етап є найбільш делікатним, оскільки пакувальний матеріал безпосередньо контактує з харчовим, фармацевтичним, косметичним або іншим продуктом. Це вимагає рішень, які дають можливість уникнути будь-яких забруднень. Важливо також забезпечити максимальну надійність, зберігаючи гнучкість обробки різних продуктів, не знижуючи загальної ефективності обладнання.

Наступний етап представлений пакуванням у групову упаковку. Тут упаковка не безпосередньо контактує з продуктом, а обгортає або упаковує один чи кілька видів торгової (споживчої) упаковки. Після цього упаковка закривається та маркується, а потім переходить до наступного процесу. Такі дії вимагають дуже високих виробничих циклів. Як наслідок, важливо використовувати надійні, ефективні та міцні компоненти. На цьому етапі використовують машини для випрямляння картону, пакувальні, ущільнювальні та етикетувальні машини.

На останньому етапі утворюють транспортні пакети. Вони потрібні для забезпечення безпеки під час усіх наступних логістичних операцій. Цей етап представлений великими пакувальними машинами, палетизаторами, етикетувальними та картонувальними машинами, які працюють на менших швидкостях, але з більшими навантаженнями. Як наслідок, необхідні надійні енергоефективні технічні рішення.

Враховуючи таку структуру пакувальних етапів (операцій), «Камоцці» пропонує своїм клієнтам як індивідуальні рішення для окремих вузлів обладнання, так і комплексні рішення для широкого застосування в окремих секторах ринку. Це можуть бути:

  • пневматичні виконавчі механізми з інтегрованими системами керування та безпеки;
  • системи підготовки повітря, рідин і газів;
  • системи для роботи з високим тиском для формувальних машин;
  • системи пресування та позиціювання;
  • електронні системи із самодіагностикою з вмонтованою технологією IIoT («промисловий Інтернет речей»).

Кожен етап пакування потребує контролю для забезпечення якості й відповідної продуктивності обладнання в цілому. І саме компоненти та технічні рішення «Камоцці» допомагають забезпечити можливість віддаленого контролю за обладнанням, де б воно не було встановлене – завдяки технології «Самодіагностики». Вона передбачає поєднання всіх технологій для отримання точних окремих рухів. Це оптимізує загальну продуктивність машини, щоб створити конкурентну перевагу для користувача. Надійність пневматичних розподільників, виконавчих механізмів та компонентів поєднана з точністю в керуванні пропорційними регуляторами та клапанами, а також зі швидкістю та точністю позиціювання електромеханічних циліндрів та осей, що в кінцевому рахунку гарантує ефективні рішення для будь-якого застосування на кожному етапі пакувальної лінії (рис. 3).

 


Рис. 3. Контрольні системи на етапах пакування продукції

 

Спеціальне програмне забезпечення UVIX дає змогу об’єднати декілька систем у єдиний модуль керування і діагностики. До UVIX можуть бути підключені пневматичні острови, пропорційні системи керування тиску та витрат, електричні циліндри (рис. 4).

 


Рис. 4. Програмне забезпечення UVIX

 

UVIX допомагає керувати параметрами швидкості та прискорення, тиску й зусилля, витрат і продуктивності як віддалено, так і поруч із обладнанням. А за допомогою системи CoilVision вона дає змогу контролювати стан ключових компонентів системи й передбачати їх своєчасне обслуговування чи заміну.

Таким чином «Камоцці», поєднуючи механічні та цифрові технології, щоб забезпечити надійність, гнучкість і підвищену ефективність виробництва, створює додану вартість для клієнтів. Досвід, накопичений протягом багатьох років, дає змогу супроводжувати партнерів «Камоцці» від ідеї до впровадження, враховуючи обмеження, стандарти, технічні вимоги та термін виконання проєкту.