Електропровідні полімери: захист від статики, заміна металів
29.03.2020
Всі ми коли-небудь відчували на собі, що таке електростатичний розряд, коли доторкалися до металевих предметів, наприклад, до дверної ручки.
Однак те, що в деяких випадках безпечне, в інших може стати смертельною загрозою.
Електростатичний розряд може вивести з ладу чутливі електронні компоненти, викликати вибух або займання під час наливання/зливання легкозаймистих рідиабо при завантаженні/вивантаженні вибухонебезпечних сипких речовин в АТЕХ-зонах (хімічна, гірничодобувна, нафтогазова, деревообробна галузь).
Відомо, що всі полімери за своєю природою є діелектриками, які накопичують на своїй поверхні статичний заряд. Це може призвести до утворення іскри з руйнівними та смертельними наслідками, тому їх заборонено використовувати на перерахованих виробництвах. Проте завдяки появі нових технологій було розроблено спеціальні антистатичні полімери, у яких легко відбувається стікання електричного заряду з поверхні при заземленні виробів або в повітря, що дає змогу використовувати їх як заміну металів.
Компанія Premix OY (Фінляндія) виробляє електропровідні та дисипативні компаунди в гранулах на основі PE, PP, PS, ABS, PC, PA, PMMA, ТРЕ, ТРU, наповнені технічним вуглецем, вуглеволокном або IDP-полімером з поверхневим електричним опором від 10 до 10Е10 Ом. Всі ці матеріали переробляються литтям під тиском, екструзією, видуванням, термоформуванням. Значення електричного опору залишаються незмінними протягом всього терміну експлуатації виробів.
Як приклади заміни металів антистатичними полімерами можна навести:
• упаковку для електронних компонентів, оснащення цехів з виробництва електроніки (ESD, EPA-зони);
• тару для транспортування небезпечних рідин або сипких речовин (каністри, бочки, IBCконтейнери, антистатичні біг-беги типу С, банки для пороху);
• спеціальні труби, де потрібен захист від статики або радіопоглинальні властивості;
• оболонки кабелів (зовнішні та внутрішні у високовольтних кабелях);
• діагностичне обладнання;
• корпуси приладів і пристроїв, що використовуються в АТЕХ-зонах,
і багато іншого.
Представник компанії Premix OY в Україні – ТОВ «РЕЗІНЕКС УКРАЇНА»