Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Industry 4.0 за часів коронавірусу

29.03.2020

Нагрянувши зі сходу, коронавірус «окуповує» нові й нові країни. Лікарні переповнені, десятки тисяч хворих, тисячі померлих. Міста багатьох країн світу заблоковані, у деяких введено карантин, їх мешканцям рекомендовано залишатися вдома або перейти на віддалену роботу. Потерпає і бізнес, який уже зіткнувся з потужною економічною кризою. Проте він зобов’язаний забезпечити людей харчовими продуктами, напоями, ліками та медикаментами. Які всі, до речі, повинні бути упаковані. У цей тяжкий час у різних країнах приймаються плани як щодо боротьби із цією вірусною загрозою, так і щодо забезпечення функціонування найважливіших для такого становища галузей промисловості. Перед самим виходом цього номера журналу редакція отримала лист від Департаменту комунікації Італійської асоціації пакувального обладнання про кроки, які потрібно зробити, щоб забезпечити безперебійне функціонування пакувального обладнання підприємств асоціації, встановлене на підприємствах Італії та інших країн.

Шановні колеги!

У цей важкий для кожної країни час, коли промисловість зазнає тиску, а через прикордонну блокаду не завжди є можливість оперативно надати сервісні послуги, італійські виробники пакувальних, поліграфічних та конвертерних машин (які експортують близько 60 % своєї продукції) з асоціації Acimga продовжують надавати послуги з обслуговування обладнання навіть за кордоном, навіть якщо дістатися до вашого робочого місця може бути складно. Сучасні технології, вбудовані датчики та, що найважливіше, зв’язок із машинами і між ними – потужна зброя італійських виробників проти Covid-19 та

обмежень у русі.

Згідно з постійно оновлюваними даними, які збирає Acimga під час опитування асоціації Confindustria, що представляє виробників машин для графічної, паперової та конвертерної промисловості, приблизно дві з трьох компаній повідомляють про відсутність більшості персоналу через хворобу, страйки або труднощі в роботі. Приблизно 9 з 10 компаній не працюють. Однак цифри можуть зрости, якщо криза продовжиться (50 % мають намір вдатися до мереж соціального захисту за цим сценарієм).

Ситуація інша, якщо дивитися на виробництво пакувальних та інших машин. Приблизно кожна третя компанія спостерігає скорочення виробництва на 50–75 %; кожна четверта повідомляє про уповільнення, що становить 25–50 %. З іншого боку, приблизно кожна десята не зазнала наслідків, а кожна третя зазнає лише незначного падіння виробництва (0–25 %). Це явне протиріччя між наявністю персоналу та виробничою потужністю можна пояснити зменшенням кількості замовлень, труднощами

із залученням покупців всередині країни та за її межами та зменшенням кількості покупців з-за кордону. У цьому сценарії половина компаній має падіння доходів як мінімум на 20 %, кожна четверта не зустрічає значного впливу на свій баланс, тоді як 19 % зазнають значних втрат (принаймні 50 % доходів). Однак, як очікується, ситуація погіршиться, якщо криза триватиме цілий квартал: 94 % опитаних вважають, що в такому випадку втрати можуть становити щонайменше від 20 % до принаймні 50 % загального доходу.

«Це складний сценарій, – пояснює Альдо Перетті, президент асоціації Acimga. – Наші техніки та торгові агенти не можуть подорожувати. На щастя, зважаючи на розробки в рамках Industry 4.0, багато компаній уже давно оснащені для отримання віддаленої допомоги. Багато італійських машин мають датчики дистанційного моніторингу, а декілька компаній – передбачувані програми технічного обслуговування, щоб уникнути блокування виробництва та запобігти поломкам. Завдяки цим послугам ми можемо гарантувати, що пакувальні машини не зупиняться в разі проблем. Це вже не просто комерційна послуга; вона стала майже соціальною діяльністю. Ланцюг постачання продуктів харчування та ліків не повинен припинятися, і ми теж повинні виконувати свою роль. Тепер, коли проблема поширилася в глобальному масштабі, Італія повинна якнайшвидше вийти з кризи та сприяти підтримці ланцюгів поставок у всьому світі. Із цієї причини Acimga разом з Federmacchine та Confindustria попросили відповідні міністерства якнайшвидше видати міжнародно визнаний медичний талон, який засвідчує стан міцного здоров’я наших техніків. Сподіваємось, що незабаром крива зараження в Італії почне падати, і це дасть нам можливість відновити поставки машин, які зараз затримані, та надавати допомогу на місці за межами Італії. Ми забезпечимо, щоб ланцюг поставок упаковки, який тепер є більш життєвим, ніж будь-коли, не зупинявся в іншому місці, і дамо новий імпульс розвитку галузі».

 

Romolo Napolitano
Communication Department
Mob. +39 340 4106667
rnapolitano@acimga.it
www.acimga.it