Конференція молодих вчених
04.12.2024
25 квітня 2024 р. відбулася ХХІІ науково-практична конференція молодих вчених «Новітні технології пакування», організована Клубом Пакувальників та підтримана компанією Dow Europe GmbH. Конференція відбулася он-лайн і зібрала приблизно 40 учасників, серед яких аспіранти, магістри, професори українських вишів та представники пакувальної промисловості.
Конференцію відкрив почесний президент Клубу Пакувальників України Валерій Кривошей, який у своєму виступі-привітанні згадав, що перша конференція молодих вчених пакувальної індустрії була проведена у 2000 р. у Львові за ініціативи професора Української академії друкарства Едуарда Лазаренка. Тоді організаторами конференції «Нові технології пакування» виступили Клуб Пакувальників та Клуб львівських поліграфістів. Через кілька років ця конференція переросла в новий проєкт – науково-практичну конференцію молодих вчених «Новітні технології пакування». Конференція швидко набула популярності. До цього року було проведено 21 конференцію, на яких для більш ніж 1700 учасників молоді українські вчені зробили 366 доповідей про результати своїх наукових досліджень у різних сферах пакування – від розробки дизайну упаковки до пакувальних матеріалів та обладнання й переробки відходів використаної упаковки. Наприкінці свого виступу Валерій Кривошей привітав компанію Dow Europe GmbH і надав слово представнику компанії Олександру Дишлевому. «Компанія неодноразово підтримувала конференції студентів та молодих вчених, які проводив Клуб Пакувальників, – сказав Олександр Дишлевий. – Ми вітаємо учасників ХХІІ конференції, бажаємо її доповідачам і всім учасникам нових творчих успіхів і засвідчуємо, що наша компанія й надалі буде підтримувати студентів та аспірантів у їх бажанні отримати нові знання з пакувальної тематики».
Першими на конференції виступили студенти Харківської державної академії дизайну і мистецтв Аліна Тимошенко, Анастасія Кравчина та Юлія Лондаренко, вихованки доцента Ольги Ганоцької. Їх виступи були присвячені інтерактивним технологіям та ілюстраціям у дизайні упаковки, новаторським рішенням у китайському артпакованні для косметичних засобів. Аспірант Української академії друкарства зі Львова Ростислав Книш (кер. професор Іван Регей) свою роботу присвятив процесу висікання картону в пресі для виготовлення заготовки для картонної упаковки. Національний університет харчових технологій із Києва надіслав на конференцію чотири наукові доповіді, з якими виступили студенти Тарас Бутик (кер. Сергій Володін) та Владислав Ясичев (кер. професор Людмила Кривопляс-Володіна), аспіранти Олег Ченцов (кер. професор Микола Якимчук) та Олександр Савчук (кер. професор Олександр Гавва). Їх виступи були присвячені дослідженню впливу стохастичних процесів на мехатронні модулі запірно-регулювальних клапанів продуктопроводів; практичним аспектам впровадження технологій доповненої реальності в етапи синтезу робототехнічних систем; розробці біонічного пристрою захоплення з тактильною активацією, що базується на бістабільній куполоподібній оболонці; дослідженню інтелектуальної системи управління ІIoT в структурі пакувальних машин.
Під час конференції відбувся обмін поглядами, ідеями, пропозиціями у сфері досліджень дизайну упаковки, технічних систем і технологій у пакувальній індустрії. Всі доповіді відкривали нові перспективи та можливості для покращення сучасної упаковки, підвищення продуктивності пакувального обладнання та впровадження розробок молодих українських вчених на підприємствах пакувальної галузі. Конференція продемонструвала потужний потенціал студентів, магістрантів та аспірантів українських вишів. Тези всіх доповідей можна подивитися на сайті www.upakjour.com.ua.
Наприкінці організатори запросили присутніх на ХХІІІ науково-практичну конференцію молодих вчених «Новітні технології пакування», яка відбудеться навесні 2025 р.