КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ ПАКУВАЛЬНИКІВ
Р.А. Сиротенко
07.06.2023
Конференцію вступним словом відкрила президент Клубу пакувальників к.т.н. Вероніка Халайджі. Привітавши учасників, вона подякувала компанії Dow, яка підтримала проведення конференції, та всім тим, хто взяв участь у її підготовці, а також побажала молодим вченим-пакувальникам вдалого виступу. Окремо вона відмітила, що це вже 21-ша за загальним рахунком конференція, і на всіх попередніх, починаючи із 2000 р., перед більш ніж 1500 учасників виступили 366 молодих вчених.
Перші дві доповіді були присвячені проблемам розробки дизайнерського оформлення упаковки. Так, Ганна Іванова з Харківської державної академії дизайну і мистецтв розповіла, як концепт сталого розвитку впливає на естетичний аспект упаковки, а Вікторія Маслак із тієї самої академії – про вплив українського декоративного мистецтва на сучасні технології пакування. Обидві наукові роботи виконані під керівництвом к.мист. Ольги Ганоцької.
Наступні дві доповіді були присвячені розробці та дослідженню мехатронних модулів для дозування різної продукції. Давид Багдасарян, який виконував дослідження у співавторстві з Олександром Володіним під керівництвом д.т.н. Олександра Гавви, доповів про синтез гібридного мехатронного модуля для фасування рідких харчових продуктів. Далі виступив Тарас Бутик, який виконав наукову роботу у співавторстві з Олександром Гаввою під керівництвом д.т.н. Людмили Кривопляс-Володіної та к.т.н. Сергія Токарчука, присвячену інтеграції прецизійного дозатора в мехатронний модуль маніпулятора.
Олександр Романченко з НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» зробив доповідь на тему дослідження механічних властивостей селективно модифікованих композиційних полімерних ємностей. Вона стала результатом досліджень, виконаних під керівництвом д.т.н. Олександра Сокольського.
Не минулося без несподіванок, спровокованих війною: виступ Юрія Михайліва з Української академії друкарства довелося дещо затримати, адже Юрій через раптову відсутність електроенергії був змушений підключати генератор. Але це не завадило йому зрештою виступити з доповіддю про обґрунтування секційної побудови натискної плити в штанцювальному пресі при виготовленні картонних заготовок, підготованою за дослідженнями під керівництвом д.т.н. Івана Регея.
Заключну доповідь зробив Олександр Григорчук з Одеського національного технологічного університету. Він розповів про результати дослідження енергетики мембран консервної тари як засобу контролю якості продукції, яке виконав під керівництвом д.т.н. Олександра Ватренка.
Загалом конференція пройшла жваво, доповідачі представили цікаві презентації, чітко відповідали на численні запитання. На завершення конференції виступив к.х.н. Валерій Кривошей, який подякував присутнім за активну участь, повідомив, що збірку тез усіх доповідей уже надруковано, і запропонував Вікторії Маслак і Тарасові Бутику підготувати статті про результати своїх досліджень для друку в журналі «Упаковка». І, звичайно, побажав усім присутнім подальшої успішної наукової роботи, яка безперечно додасть до перемоги України.