Металеві банки, балони, лотки…
Валерій Кривошей, головний редактор
27.07.2023
Згадую, як у дитинстві потай від мами колупався в її різних металевих коробках, розглядаючи там принади для шиття та вишивання: голки, кольорові нитки, гачки, ножиці та інші речі. Коли ж уже був дорослим, то сам із задоволенням купував для дітей та онуків печиво й цукерки в майстерно оформлених металевих коробках різної форми та розміру. Після куштування всіх тих солодощів у нашій родині їх ніколи не викидали, як, напевно, і в багатьох інших, використовуючи потім у побуті.
Мабуть, це ще одна додаткова перевага металевої упаковки до її найважливіших властивостей. Крім того, упаковка з жерсті та алюмінію міцна й технологічна, стійка до корозії та хімічно нейтральна. А ще вона непроникна щодо повітря, вологи, кисню та інших газів. Усі ці та багато інших властивостей і переваг банок із жерсті, аерозольних балонів з алюмінію, лотків з алюмінієвої фольги та іншої упаковки пояснюють широке їх використання для пакування харчових продуктів і напоїв, косметичних і побутових хімічних товарів, медичних препаратів та іншої продукції. Особливо тієї, яка потребує особливих умов зберігання протягом подовженого терміну використання. Також усім споживачам знайомі жерстяні кришки для скляних і металевих банок та закупорювальні кронен-пробки із жерсті для скляних пляшок, алюмінієві платинки для термоформованої упаковки, які, з одного боку, надійно зберігають продукцію від псування та втрат, а з іншого – забезпечують легке відкривання й повторне закривання упаковки.
Отже, коли споживачі купують товари в металевій упаковці, вони не тільки забезпечують свої родини безпечною продукцією, але й роблять внесок в екологічну безпеку, а дехто й залишає всі ці використані бляшанки для зберігання різноманітних побутових речей. І чим це не приклади циклічної економіки в домашніх умовах?
Дякую за розуміння та підтримку
Валерій Кривошей