Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Стакани Food in Box: комфортно і нешкідливо

Д.А. Легейда, ТОВ «Компанія «Юнівест Маркетинг», м. Київ

28.07.2021

Смачна кава в паперових стаканчиках – вже давно маленька звичка великого міста та невід’ємний атрибут початку робочого дня. Більш того, якщо на одноразовий стакан нанесено логотип або бренд, то він стане гарною рекламою для бізнесу. Адже одноразова тара – справжній порятунок для індустрії швидкого харчування, фастфуду й різних вендингових автоматів.

 

Привабливість стакана визначають три фактори: якість, зовнішній вигляд і безпека. Саме унікальні технології, що забезпечують безпеку і якість, відрізняють продукцію ТМ «Food in Box» компанії «Юнівест Маркетинг» від інших виробників.

 

Якими б не були щільними картон або папір, вони не можуть утримати гарячу рідину в стакані та забезпечити відсутність протікання. Саме тому для виготовлення стаканів використовують папір, ламінований шаром поліетилену (ПЕ) з одного або обох боків. Крім того, із зовнішнього боку на стакан наноситься фарба, що надає йому більш естетичного вигляду. Далі – найцікавіше. Фарби, які дозволені для прямого контакту з харчовими продуктами та напоями, дають дуже слабкі й ненасичені кольори. А використання фарб, не призначених для такого прямого контакту, вкрай не рекомендоване, адже ПЕ не є бар’єрним матеріалом і не гарантує на 100 % відсутність міграції шкідливих речовин через шар плівки.

 

Зараз на ринку більшість виробників виготовляють стакани з друком на його внутрішньому боці, що дуже небезпечно для здоров’я людини. При цьому площа нанесення фарби та її інтенсивність дуже високі, шар фарби прилягає безпосередньо до шару поліетилену, тож це може спровокувати міграцію шкідливих речовин всередину напою і, відповідно, нанести шкоду здоров’ю споживача.

 

Конкурентною перевагою компанії «Юнівест Маркетинг» при виробництві одноразового посуду є використання екологічного та безпечного кольорового ПЕ (рисунок).

 

Візуально такі стакани привабливіші, покриття є більш рівномірним порівняно з друком, коли фарба часто спотворює поверхню стакана за рахунок повторення структури поверхні паперу, яка не завжди ідеально гладка.

 

Стакан, покритий кольоровим ПЕ, чудово витримує високу температуру та не деформується (добре зберігає форму). Смак і аромат напою в такому стакані абсолютно не змінюються. До того ж, такий стакан розкладається, як і звичайний стакан з поліетиленовим покриттям, легко утилізується й не забруднює довкілля, є безпечним та екологічним.

 

Виробництво даної продукції перебуває на стадії розвитку. Отже, стакани з кольоровим ПЕ будуть і далі якісно поліпшуватися та модернізуватися технологічно й візуально. Цей проект досить перспективний, що відзначають і наші партнери, компанія PETROVKA HoReCa. Саме у співпраці з ними компанія «Юнівест Маркетинг» створила першу колекцію повністю чорних стаканів з використанням технології кольорового ламінування.

 

Такий підхід підкреслює, що компанія «Юнівест Маркетинг» створює яскраві й комплексні пакувальні рішення з турботою про людей і навколишнє середовище.

 

Рисунок. Стакани з покриттям з кольорового ПЕ