Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Конкурс та конференція «Золотий каштан – 2021»

Р.А. Сиротенко, Клуб пакувальників, м. Київ

03.12.2021

 

 

«Золотий каштан» є одним із давніх і дуже важливих проєктів Клубу пакувальників. Його мета – сприяти участі студентів у вирішенні актуальних проблем пакувальної індустрії, впровадження розробок у виробництво, пошуку майбутніх творців упаковки та пакувальної техніки. Проводиться він у три тури за підтримки Міністерства освіти і науки України з 2000 р. Перший тур – відбір кращих робіт в університетах та академіях, другий – визначення переможців конкурсною комісією, третій – проведення підсумкової конференції.

 

Такий комплексний підхід дав небачені результати. З урахуванням 2021 р. за всі роки проведення конкурсу було розглянуто 1221 наукову роботу студентів із 22 ВНЗ України, визначено 396 переможців конкурсу, яким було надано можливість виступити на підсумковій конференції.

 

За всі роки студентський конкурс та конференція привернули увагу 37 українських та іноземних компаній, які стали партнерами конкурсу, а їх представники виступали з доповідями та привітаннями на конференціях.

 

Так було і цього року!

Конкурс
20 студентських наукових робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії з дев’яти ВНЗ із п’яти міст України було розподілено за чотирма номінаціями та розглянуто конкурсною комісією у складі Валерія Кривошея, к.х.н. (голова), Євгена Бондара (брендингова агенція Goracio), Наталії Кулик, к.х.н. (НУХТ), Регіни Сиротенко (Клуб пакувальників) та Вероніки Халайджі, к.т.н. (ІАЦ «Упаковка»). Конкурсна комісія, яка цього року з відомих причин працювала в онлайн-режимі, розглянувши всі роботи, визначила переможців.

 

У номінації «Конструювання та дизайн упаковки» перше місце посіла Марія Мігдєєва, студентка Харківської державної академії дизайну та мистецтв, за конкурсну роботу «Sapari» (кер. Людмила Литвинюк, к. мист.). Друге місце зайняла Олександра Петраш, студентка Київського національного університету культури і мистецтв, за конкурсну роботу «Серія етикеток для дитячого харчування ТМ “ДPIMI”» (кер. Тетяна Божко, к.мист). Третє місце – в Олександри Антонюк, студентки Київського національного університету культури і мистецтв, за конкурсну роботу «Серія етикеток для кави “Галка”» (кер. Тетяна Божко, к.мист).

 

У номінації «Технології та обладнання для виготовлення пакувальних матеріалів та упаковки» перше місце посіла Катерина Метліна, студентка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського, за конкурсну роботу «Деформаційні характеристики паковання – міцність конструкцій» (кер. Катерина Золотухіна, к.т.н.). Друге місце – в Анни Білоусової, студентки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», за конкурсну роботу «Біополімери» (кер. Любов Мельник, к.т.н.).

 

У номінації «Технології пакування та пакувальне обладнання» перше місце зайняв Назарій Бейщак, студент Української академії друкарства, за конкурсну роботу «Технологія і обладнання виготовлення пакувальних матеріалів та упаковки» (кер. Петро Бегень, к.т.н.). Друге місце посів Руслан Матіїшин, студент Національного університету «Львівська політехніка», за конкурсну роботу «Підвищення ефективності процесу дозування сушених дріжджів» (кер. Юрій Шоловій, к.т.н.).

 

У номінації «Технології переробки відходів та екологія» перше місце посіли Єлизавета Меланіч, Ярослав Войтюк та Анна Харкевич, студенти Національного університету харчових технологій, за конкурсну роботу «Створення та дослідження пристрою для визначення матеріалу пластикових пляшок в лініях вторинної переробки з використанням QR-коду» (кер. Микола Якимчук, д.т.н.). Друге місце зайняли Єлизавета Капінос, студентка Національного університету цивільного захисту України, та Анастасія Балагурак, студентка Харківського національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», за конкурсну роботу «Гранула» (кер. Володимир Колосков, к.т.н., Ганна Колоскова, к.т.н.).

 

 

І знову он-лайн

ХХІ Науково-практична студентська конференція за підсумками конкурсу «Золотий каштан» відбулася 4 листопада 2021 р. Як і минулого року, враховуючи «червону» зону в Києві під час коронавірусної епідемії, її провели в онлайн-режимі. У конференції взяли участь понад 60 студентів, викладачів та фахівців пакувальної індустрії, а технічне забезпечення її проведення взяв на себе доц. НУХТ Олексій Губеня, к.т.н.

 

Відкрив конференцію вступним словом проф. Олександр Гавва, д.т.н. з Національного університету харчових технологій, який до того ж став її модератором. Учасників конференції у своїх виступах вітали Валерій Кривошей, к.х.н., почесний президент Клубу пакувальників, Сергій Токарчук, к.т.н., проректор з наукової роботи НУХТ, представники партнерів конференції Олена Туржанська, директор представництва Windmöller & Hölscher в Україні, та Андрій Бублик, директор із зв’язків з державними установами та комунікаціями Coca-Cola Beverages Ukraine Limited, а також член конкурсної комісії Євген Бондар, директор брендингової агенції Goracio, та Ельза Омарова, доцент кафедри харчових технологій Азербайджанського державного економічного університету з Баку. Всі вони вітали учасників та бажали вдалих виступів та цікавої дискусії. Євген Бондар навіть повідомив, що готовий запропонувати роботу у своїй компанії одному з переможців конкурсу.

 

До речі, 20-річний досвід проведення конкурсу «Золотий каштан» та конференції за його підсумками має цікаві приклади, коли його переможці згодом стають керівниками студентських робіт, як-от Петро Бегень, к.т.н. з УАД, або Катерина Золотухіна, к.т.н. з НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», і навіть керівниками ВНЗ, як нинішній проректор з наукової роботи НУХТ Сергій Токарчук, к.т.н. Це добра традиція, яка повинна бути продовжена.

 

Самі доповіді переможців конкурсів були змістовні, а яскраві презентаційні малюнки допомагали розкрити суть та показати можливість практичного застосування. В усіх доповідях торкались питань вирішення проблем розвитку пакувальних матеріалів, дизайну упаковки, технологій та пакувального обладнання. Їх важливість та значення продемонструвала велика кількість запитань присутніх та дискусії при їх обговоренні. Навіть більше: учасники конференції констатували, що наукові роботи цього року, як ніколи раніше, мають практичне значення, а деякі з них вже сьогодні можуть розглядатися для впровадження на підприємствах індустрії. До речі, головний редактор журналу «Упаковка» Валерій Кривошей запропонував учасникам конференції друкувати результати своїх досліджень на сторінках цього галузевого видання.

 

Наприкінці заходу організатори повідомили, що всі переможці конкурсу «Золотий каштан» нагороджені дипломами Міністерства освіти і науки України, медалями «Переможець конкурсу “Золотий каштан – 2021”», а їх керівники – грамотами Клубу пакувальників. Кожен доповідач на конференції отримає збірку тез доповідей, з якою можна також ознайомитися на сайті www.upakjour.com.ua. Подяки від організаторів отримали і партнери конференції – компанії DOW Europe GmbH, Windmöller & Hölscher в Україні та Coca-Cola Beverages Ukraine Limited.

 

Завершилася конференція виступом президента Клубу пакувальників Вероніки Халайджі, яка не тільки підвела підсумки конференції, але й запросила всіх присутніх взяти участь у конкурсі «Золотий каштан – 2022».