Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Екологічність упаковки

Валерій Кривошей, головний редактор

03.12.2021

Екологічність упаковки як одна з її властивостей сьогодні на слуху у всіх – від її розробників та виробників до споживачів продуктів та товарів. І це зрозуміло: всі ми хочемо жити в безпечному середовищі. Але не всі і не завжди розуміємо (або не хочемо розуміти), від кого це залежить.

 

Упаковка є унікальним явищем у нашому житті, вона з’явилася саме для забезпечення життя людини в безпечному середовищі за умови, що сама вона безпечна для здоров’я, майна та довкілля. І забезпечити це людина повинна сама – за допомогою держави й бізнесових структур. Держава встановлює правила та контролює їх виконання, бізнес фінансує та організує поводження з упаковкою на всіх етапах її життєвого циклу, а людина – основний споживач продукції та користувач упаковки – виконуючи встановлені в країні правила, збирає, сортує й відправляє використану упаковку на повторне використання або переробку, а не викидає її будь-куди, засмічуючи довкілля (міста, селища, ліси, поля, річки, озера, моря та океани). І ключовим тут є обов’язок людини НЕ ВИКИДАТИ УПАКОВКУ БУДЬ-КУДИ!!!

 

Наче все просто. Але за цим – потужна, злагоджена робота держави та всього суспільства. Потрібно її тільки виконувати. І тоді не треба буде забороняти або обмежувати використання тих чи інших видів упаковки, наголошую – безпечної, корисної упаковки, а тільки користуватися нею, виконуючи всі правила поводження з упаковкою, та жити в безпечному середовищі.

 
Дякую за розуміння та підтримку

Головний редактор
Кривошей В.М., к.х.н.