НОВІ РІШЕННЯ ВІД КОМПАНІЇ SCHNEIDER ELECTRIC
16.12.2024
Компанія Schneider Electric, лідер у галузі цифрової трансформації енергоменеджменту та автоматизації, представила комплексні рішення для центрів обробки даних із підтримкою штучного інтелекту, які вирішують нагальні питання енергоефективності та сталого розвитку, зумовлені високим попитом на системи штучного інтелекту.
Перша частина оголошення присвячена новому проєкту центру обробки даних, розробленому спільно з NVIDIA, який підтримуватиме кластери ШІ високої щільності з рідинним охолодженням потужністю до 132 кВт на одну стійку. Оптимізований для чипів NVIDIA GB200 NVL72 та Blackwell, він спрощує планування та впровадження за допомогою перевірених протестованих архітектур, вирішуючи складні завдання, пов'язані з використанням рідинного охолодження у великих масштабах.
Крім того, Schneider Electric представила нове джерело безперебійного живлення (ДБЖ) Galaxy VXL – найкомпактніше ДБЖ з високою щільністю, призначене для ШІ, центрів обробки даних і великих електричних навантажень. ДБЖ Galaxy VXL забезпечує економію місця на 52% порівняно з галузевими середніми показниками, а завдяки щільності потужності до 1042 кВт/м² це масштабоване модульне ДБЖ потужністю 1,25 МВт забезпечує ефективне електроживлення на меншій площі з високою щільністю.
Обидві інновації є результатом рішень Schneider Electric для центрів обробки даних, готових до роботи зі штучним інтелектом, які зосереджені на трьох ключових напрямах: розробка стратегії енергозбереження для ери штучного інтелекту, впровадження вдосконаленої інфраструктури та консультування з питань сталого розвитку. Їх мета – допомогти власникам та операторам центрів обробки даних у розгортанні енергоефективної інфраструктури з високою щільністю для підтримки робочих навантажень штучного інтелекту на максимально сталому рівні.
«Вплив ШІ на енергетику й навколишнє середовище швидко зростає, і нам вкрай важливо повернути енергетичну криву вниз, знаходячи нові способи декарбонізації центрів обробки даних і цифрової інфраструктури, – сказав Панкай Шарма, виконавчий віцепрезидент із питань центрів обробки даних і мереж Schneider Electric. – У Schneider Electric ми прагнемо розширювати межі, встановлювати нові стандарти та формувати майбутнє штучного інтелекту, захищаючи при цьому навколишнє середовище. Це вимагає стратегічного підходу від мережі до мікросхеми, чипа, охолоджувача й далі».
Партнерство з NVIDIA
Новітній проєкт для центру обробки даних Schneider Electric був розроблений спільно з NVIDIA для підтримки кластерів штучного інтелекту з рідинним охолодженням, одночасно вирішуючи складнощі розгортання рідинного охолодження в гіпермасштабних, колокаційних і корпоративних середовищах ЦОДів.
Завдяки партнерству компаній, проєкт містить рішення для розподілу рідинного охолодження (CDU) та безпосереднє охолодження чипа, а також комплексні технічні та електричні рішення для забезпечення більш енергоефективної та стійкої роботи центрів обробки даних зі штучним інтелектом.
Розроблений за допомогою програмних інструментів Schneider Electric, серед яких Ecodial і EcoStruxure™ IT Design CFD, проєкт може бути адаптований до конкретних вимог робочого навантаження ШІ, даючи змогу користувачам отримувати найбільш стійкі та енергоефективні рішення інфраструктури для застосувань із високою щільністю навантаження.
«Створення майбутнього прискорених обчислень і штучного інтелекту вимагає швидкості та міцної основи, – каже Дженсен Хуанг (Jensen Huang), засновник і генеральний директор NVIDIA. – Наша співпраця зі Schneider Electric дозволяє замовникам проєктувати світові технологічні інновації на надійній та відмовостійкій інфраструктурі. Разом ми створюємо центри обробки даних ШІ, які спеціально побудовані для прискорених обчислень і підтримують складні архітектури, необхідні для надання цифрового інтелекту кожній компанії та галузі».
Рішення для центрів обробки даних зі штучним інтелектом
Оголошення на онлайн-заході, що відбувся 4 листопада, підтверджують прагнення Schneider Electric створювати комплексні, надійні та інноваційні рішення для центрів обробки даних із підтримкою штучного інтелекту, допомагаючи замовникам декарбонізувати цифрову інфраструктуру скрізь у світі. Ці рішення зосереджені на трьох ключових напрямах, серед яких:
Енергетична стратегія для ери штучного інтелекту. Schneider Electric підтримує компанії в забезпеченні відновлюваної енергії та оптимізації виробництва електроенергії на місці з різних джерел, таких як вітер, сонячна енергія й водень. Компанія надає такі послуги, як вибір ділянки та географічний аналіз на основі плану розгортання, а також забезпечує виробництво електроенергії на місці за допомогою AlphaStruxure. Це дає змогу швидко виводити продукцію на ринок, забезпечуючи екологічність, відмовостійкість і надійність обраних джерел енергії.
Інноваційні рішення для інфраструктури. Компанія Schneider Electric розробила повний портфель енергоефективних інфраструктурних систем високої щільності, які відповідають вимогам ШІ, що перевищують 100 кВт на стійку. Сюди входять складові інфраструктури центрів обробки даних від мережі до мікросхем і від мікросхем до охолоджувачів, програмне забезпечення для віддаленого моніторингу та управління енергоспоживанням на основі ШІ, а також цифрові сервіси для оптимізації термінів експлуатації.
Нове ДБЖ Galaxy VXL від Schneider Electric є останнім доповненням до лінійки комплексних інфраструктурних рішень компанії. Вперше у світі ДБЖ Galaxy VXL пропонує замовникам масштабовані силові модулі потужністю 125 кВт у корпусі висотою 3U, здатні підтримувати до 1,25 МВт критичного навантаження в одному корпусі, а також до 5 МВт при паралельному підключенні 4 ДБЖ на площі всього 4,8 м2.
Крім того, для вирішення проблеми підвищених температур робочих навантажень високої щільності Schneider Electric нещодавно підписала угоду про придбання контрольного пакета акцій корпорації Motivair, розширивши портфель рідинного охолодження й посиливши свій досвід у сфері рідинного охолодження на мікросхемі й високопродуктивних теплових рішеннях.
Ефективність та сталість. Підрозділ Schneider Electric Sustainability Consulting допомагає клієнтам перевищити цілі декарбонізації за допомогою індивідуальних стратегій сталого розвитку, оцінки викидів і програм залучення постачальників. Ці глобальні консалтингові послуги пропонують клієнтам аналітику на основі даних через EcoStruxure Resource Advisor, яку підтримують 2400 експертів у більш ніж 100 країнах.
Зміна енергетичної кривої штучного інтелекту
Schneider Electric також виступає за науково обґрунтований підхід до «спаду» кривої енергоспоживання. Центральним елементом цього підходу є використання «енергетичного інтелекту для сталого ШІ». Schneider Electric вважає, що цього можна досягти шляхом інтеграції інфраструктури центрів обробки даних із додатками, керованими штучним інтелектом.
Таким чином, промисловість зможе не тільки зменшити енергетичний вплив ШІ, але й використовувати можливості моніторингу та аналітику ШІ як інструменти для ширших ініціатив із декарбонізації. Досягнення цього задуму вимагає спільної готовності до розгортання стійких рішень і використання потенціалу ШІ для підвищення ефективності в усіх секторах.
«За прогнозами, до 2027 року споживання електроенергії центрами обробки даних становитиме 2,5% світового попиту, а решта 97,5% припадатиме на такі галузі, як будівництво, виробництво, транспорт та енергетика, – говорить Шон Грем, директор із досліджень тенденцій розвитку хмарних і периферійних дата-центрів IDC. – У той час як центри обробки даних переслідують свої власні цілі щодо досягнення нульового рівня викидів в умовах стрімкого зростання, реальна перспектива сталого розвитку полягає у використанні штучного інтелекту для декарбонізації цілих ланцюгів створення вартості в різних галузях промисловості. Як показали Schneider Electric і NVIDIA, довгострокова співпраця та інновації мають важливе значення для підвищення ефективності та сталого розвитку».
Джерело: Schneider Electric