Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

У ФРАНЦІЇ ЗАБОРОНИЛИ ПОЛІМЕРНУ ТАРУ ДЛЯ ДЕЯКИХ ФРУКТІВ ТА ОВОЧІВ

25.10.2021

Франція заборонить полімерну упаковку майже для всіх фруктів та овочів із січня 2022 року, щоб зменшити кількість полімерних відходів, повідомило міністерство охорони навколишнього середовища 11.10.2021 р.

Місцеві жителі купують фрукти та овочі на міні-ринку під час спалаху коронавірусної хвороби (COVID-19)

у Фонтене-су-Буа, Франція, 1 квітня 2020 року. REUTERS/Шарль Плато

 

Реалізуючи закон від лютого 2020 року, уряд опублікував список із близько 30 фруктів та овочів, які з 1 січня доведеться продавати без полімерної упаковки. У перелік входять цибуля-порей, баклажани та круглі помідори, а також яблука, банани та апельсини.

 

«У нашому повсякденному житті ми використовуємо неймовірну кількість одноразових полімерів. Закон про циркулярну економіку спрямований на скорочення використання одноразових полімерів та посилення його заміни іншими матеріалами або багаторазовою та вторинною упаковкою», – йдеться у повідомленні міністерства.

 

За підрахунками, 37% фруктів та овочів продається упаковкованими, і очікується, що цей захід скоротить використання більш ніж 1 млрд полімерних упаковок на рік.

 

Президент французької федерації продавців фруктів Франсуа Рош сказав, що перехід на картон буде складним за такий короткий час.

 

«Крім того, продаж сипких продуктів є складним, оскільки багато клієнтів торкаються фруктів, і люди не хочуть, щоб їхніх фруктів торкалися інші клієнти», – сказаі він.

 

Заборона упаковки є частиною багаторічної урядової програми з поступової відмови від полімерів. З 2021 року Франція заборонила полімерні соломинки, стакани та столові прилади, а також ящики на винос з пінополістиролу.

 

Нарізані фрукти та обмежену кількість делікатних фруктів та овочів поки що можна продавати в полімерній упаковкці, але це буде припинено до кінця червня 2026 року.

 

До кінця червня 2023 року полімерна упаковка буде заборонена для помідорів черрі, стручкової квасолі та персиків, а до кінця 2024 року – для спаржі, грибів, деяких салатів та трав, а також вишні.

 

Наприкінці червня 2026 року малину, полуницю та інші делікатні ягоди необхідно продавати без полімерної упаковки.

 

З 2022 року громадські місця мають забезпечити фонтани з водою, щоб зменшити використання полімерних пляшок; друковані та рекламні видання повинні надсилатися без поліетиленової упаковки, тоді як ресторани швидкого харчування більше не можуть пропонувати безкоштовні полімерні іграшки.

 

З січня 2023 року Франція також заборонить одноразовий посуд у ресторанах швидкого харчування для страв, які споживаються на місці.

 

Джерело: Reuters