Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПОГЛЯД НА УПАКОВКУ ПІСЛЯ COVID

09.07.2021

 

Глобальна пандемія 2020 року матиме глибокий і стійкий вплив на ланцюги постачання упаковки, згідно з новим спеціальним дослідженням від Smithers.


Зміни 2020 р. триають і в 2021 р., коли зростаючі ціни на полімерну та іншу сировину створюють новий імператив для підприємств для переоцінки своїх ланцюгів поставок, закупівель та логістичних стратегій.

 

Оскільки стійкість стала лозунгом майбутнього, абсолютно нове дослідження Smithers – Вплив порушення ланцюгів поставок на пакувальну промисловість до 2026 року – показує, як ці мережі будуть розвиватися протягом наступних п’яти років.

 

Згідно з доповіддю, існує п’ять короткотермінових викликів, з якими доведеться співіснувати, оскільки пакувальна промисловість виходить за межі COVID-19.

 

Загалом світовий попит на упаковку впав протягом 2019-2020 років, але продажі продуктів харчування, медичних виробів та фармацевтичних препаратів добре трималися. В інших галузях, таких як засоби особистої гігієни та споживчі товари, спостерігався набагато різкіший спад попиту.

 

У звіті стверджується, що постачальники повинні визначити пріоритети та захистити ці основні канали, будучи при цьому достатньо гнучкими, щоб допомогти тим сегментам, які постраждали найбільше, швидко відновитися в 2021 р.

 

Закриття потужностей постачальників сировини в 2020 році призвело до дефіциту деяких матеріалів у 2021 р., а необхідні роботи з технічного обслуговування, відкладені під час COVID, довелося перенести на перший квартал 2021.

 

Тим часом у звіті йдеться про те, що ціни на смоли зросли до рекордних рівнів, оскільки сплеск попиту після COVID поєднувався із збільшенням витрат на доставку та тимчасовими зупинками американських кракерів у лютому-березні.

 

Це призвело в короткостроковій перспективі до форс-мажорних обставин. Це передбачає, що стабільність повернеться в середньостроковій перспективі, але дешевший імпорт продовжуватиме тиснути на виробництво поліолефінів в ЄС.

 

Повідомлення про те, що повторне виникнення проблем сталого розвитку в упаковці, включаючи нові законодавчі цілі щодо мінімального вмісту вторинної сировини в полімерних упаковках також надає пріоритет постачанню та переробці вторинно перероблених смол (ПЛР) замість первинних сировинних ресурсів.

 

У звіті розглядається збільшення використання споживачами каналів електронної комерції в 2020 р. як позитив для галузі, зокрема для компаній з виробеицтва гофрованого картону; але повідомляється, що упаковка для електронної комерції також вимагає компактних, стійких конструкцій та альтернативних матеріалів.

 

Як тільки стабільність повернеться, Smithers прогнозує, що в середньостроковій перспективі відбудуться прямі зміни в ланцюгах поставок упаковки. Серед найбільш важливих з них, визначених опитуванням, є:

  • Поновлення постачання сировини та збільшення запасів для захисту від майбутніх потрясінь
  • Акцент на постачанні стійких матеріалів, з вищим пріоритетом на переробку та переробку упаковки загалом, а також переробленого ПЕТ та інших пластмас
  • Для великих пакувальних компаній буде поштовхом до більш вертикальної інтеграції, щоб забезпечити кращий нагляд за ланцюгами поставок та більший контроль над постачанням матеріалів, щоб дозволити досягти майбутніх цілей стійкості
  • Потреба в упаковці, щоб доповнити тенденцію після COVID для брендів CPG, щоб підкреслити більш персоналізований досвід користування в Інтернеті та звичайних продажах.