Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

РИНОК КАВИ В КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ

15.01.2021

За даними BusinesStat 2015-2019 рр. продажі кави в регіоні зросли на 42%: з 198 до 281 тис. т. Збільшення продажів відзначалося щорічно. При цьому потенціал подальшого зростання залишається високим: споживання кави в країнах колишнього СРСР у порівнянні з більшістю європейських країн знаходиться на досить низькому рівні.
Продажі кави в країнах Східної Європи в 2015 - 2019 р.р. (тис. т)
 
Варто відзначити, що позитивно на продажах кави позначився розвиток мереж швидкого харчування і кав'ярень. Під їх впливом змінюється і культура споживання кави – напій стали частіше вживати «на ходу». Найчастіше в таких кав'ярнях ціни на напої невисокі – таким чином, якісну каву став більш доступний для більшості верств населення. До того ж завдяки зростанню числа таких кав'ярень покупки стали більш спонтанними, і кількість споживачів кави зросла.
 
У найближчі роки, за прогнозами BusinesStat, продажі кави в країнах СНД продовжать рости. Незважаючи на обмежувальні заходи і кризові зміни в економіках країн на тлі пандемії коронавірусу, в 2020 р. очікується найбільший за період приріст продажів кави - на 4,9%. Найсильніше криза позначиться на закладах громадського харчування. Однак в торгових мережах прогнозується активне зростання продажів кави, особливо до середини року, що пов'язано з так званими «панічними покупками», коли споживачі, побоюючись дефіциту, закуповують продукцію про запас. У 2021-2024 рр. прогнозується збільшення продажів кави в країнах регіону середнім темпом 3,5% на рік. В 2024 р. продажі досягнуть 339 тис. т, що перевищить значення 2019 р. на 20,5%.