Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

УПАКОВКА ДЛЯ СИПКОЇ ПРОДУКЦІЇ

19.08.2021

 

Чотири роки тому один з найбільших виробників хліба в Литві компанія Lašu Duona з метою розширення бізнесу запустила новий завод, що спеціалізується на випуску круп. Щоб мінімізувати вплив людського фактора і забезпечити стабільність виробничого процесу, нову філію обладнали автоматизованими фасувально-пакувальними лініями від компанії «Базис».

 

Привабливий Stabilo Bag
Перша лінія, встановлена на круп'яному заводі Lašu Duona в 2017 р., призначена для упаковки гречаної крупи в упаковку типу Stabilo Bag.
«Ці пакети вигідно виглядають на полиці, при транспортуванні і викладенні в точках продажів вони не так сильно мнуться і деформуються, тобто зберігається їх хороший товарний вигляд», – говорить Олександр Школьник, заступник директора з продажу компанії «Базис».
За словами Олександра Школьника, таку упаковку в більшості випадків використовують кондитери, але для бакалійної продукції вона теж відмінно підходить. Багато провідних компаній вже представляють у своєму асортименті крупи в пакеті Stabilo Bag в середньому і високому цінових сегментах.

 


Одна лінія – два варіанти упаковки
У 2020 р. «Базис» встановив для круп'яного заводу Lašu Duona ще дві лінії.
Перша з них, в складі картонатора Basis50 і вертикальної пакувальної машини Basis18, призначена для пакування круп в пакетах у картонну коробку (по 4 або 8 пакетиків в коробці). Перед тим, як пакети потрапляють в коробку, з них витісняється повітря, далі вони компактно вкладаються в певному порядку. Завдяки особливому способу укладання коробка має менші розміри, ніж на аналогічних лініях без цієї функції, що дозволяє економити на матеріалах. Крім того, є істотна економія на логістиці, оскільки таких коробочок в транспортній тарі знаходиться більше.
Відмінною рисою даної автоматичної лінії є можливість її переналаштування під фасування продукту в один пакет з подальшою упаковкою в картонну коробку. Таке пакувальне рішення Lašu Duona використовує для макаронів з гречаного борошна. Таким чином, одна лінія використовується для упаковки різних видів продукції у 2 види упаковки.
Друга лінія, яка була встановлена в минулому році, призначена для фасування гречаної крупи в пакети типу «брикет».

 


Якісне та надійне обладнання
«Продукцію, яку ми виробляємо, неможливо продавати без упаковки. До того ж, більшу частину круп ми експортуємо в європейські країни, такі як Німеччина, Італія, Греція та інші, а також Америку.
Ми встановили три лінії для фасування круп в різну упаковку, адже у кожного регіону свої смаки і вимоги, а так ми маємо можливість варіювати типи упаковки і підлаштовуватися під запити того чи іншого ринку», - пояснює Кестутіс Паскевічус, керівник проєктів компанії Lašu Duona.
Для підприємства було важливо, щоб всі лінії були продумані з точки зору контролю якості (встановлені ваги в потоці, металодетектори). Крім того, одним з головних вимог була можливість зміни продукту, а, відповідно, і виду упаковки, з мінімальними затримками, що і було реалізовано в проєкті. Зараз лінії довжиною по 20 м обслуговують всього по 3 людини.
Таким чином, три повністю автоматизовані лінії від компанії «Базис» дозволяють заощадити кошти за рахунок скорочення людського ресурсу. До того ж, в процесі експлуатації вони зарекомендували себе як якісне і надійне обладнання, яке не поступається європейським аналогам.


Джерело: Базис