Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ГНУЧКА УПАКОВКА ПОКОЛІННЯ 2.0

13.09.2021

Компанія BOBST та її партнери оголосили про досягнення значного прогресу в своїй новаторській роботі по заміні комбінованих матеріалів з високими бар'єрними властивостями, що не переробляються на здатні до переробки мономатеріали.


Випуск нового покоління «ключових зразків» BOBST – це значне досягнення в процесі розробки сучасних рішень, що використовують новітні полімери.

 

 

Після того як на виставці K 2019 були представлені різні зразки пакетів зі стійким дном з мономатеріалов (MDO PE, BOPE, BOPP і CPP), партнери продовжили вкладати значні кошти і вести інтенсивні дослідження з метою подальшого вдосконалення зразків, які повинні відповідати всім галузевим вимогам щодо технологічності, безпеки, бар'єрних і оптичних властивостей.

 

«Знайти заміну непридатним для переробки матеріалам – одна з найважливіших завдань нашого часу, – каже Нік Коупленд (Nick Copeland), директор з досліджень і розробок BOBST. Ця проблема особливо актуальна для гнучкої упаковки, наприклад упаковки, що використовується для продуктів харчування, де є високий бар'єрна захист від проникнення кисню і води, яка довше зберігає продукти свіжими, на даний час забезпечується багатошаровою упаковкою з різних матеріалів, яка непридатна для переробки. Нове покоління виробів з мономатеріалов з високими бар'єрними властивостями ще на крок наближає нас до створення рішень, які замінять непридатну до переробки упаковку».

 

«Компанія Brückner переконана, що майбутнє як і раніше залишиться за полімерами, якщо вони будуть використовуватися і перероблятися раціонально, – зазначає Хельмут Хубер (Helmut Huber), виконавчий директор з продажу та управління проєктами компанії Brückner Maschinenbau GmbH & Co. KG. – У рамках економіки замкнутого циклу незаперечні переваги пластмас можуть чудово поєднуватися з цілями зниження впливу на навколишнє середовище, що стоять перед сучасним суспільством. Що стосується дискусій про цілі переробки полімерної упаковки, очевидно, що пакувальні вироби з мономатеріалів займають все більш вагоме становище».

 

Зразки рішень BOBST нового покоління 2.0 включають:

 • Нові пакети, повністю ламіновані поліпропіленом, з надвисокими і високими бар'єрними властивостями, задрукувані методом глибокого друку і придатні для переробки. При виготовленні можна вибрати металізований бар'єрний шар AluBond або прозорий бар'єрний шар AlOx (оксид алюмінію), а також бар'єрний клей і / або верхнє покриття, що не містять розчинників.
 • Вперше УФ флексодрук в поєднанні з цифровим струменевим друком на повністю ламінованих поліпропіленом пакетах з металізацією AluBond і бар'єрними властивостями. Для пакетів з мономатеріала, призначеного для вторинної переробки, використовується клей, що не містить розчинників.
 • УФ-флексодрук з використанням фарб з низькою міграцією на пакетах, повністю ламінованих поліетиленом низької щільності і металізованих матеріалом AluBond.
 • Флексодрук фарбами на водній основі на пакетах, повністю ламінованих поліетиленом з машинною-поздовжньою орієнтацією (MDO-PE) і металізованих матеріалом AluBond. Для даного зразка характерні надвисокі бар'єрні властивості завдяки використанню високобар’єрного клею, що не містить розчинників.

 

Кожен партнер по проєкту зіграв значну роль в досягненні цієї важливої віхи, необхідної для розробки і промислового впровадження серії нових рішень для упаковки з мономатеріалов.

 • Dow – провідний світовий постачальник основних поліетиленових (PE) смол для першої ланки у виробничому ланцюжку зразків покоління 2.0.
 • Brückner Maschinenbau – лідер на ринку обладнання для розтягування біаксіально-орієнтованої (BO) плівки. Спеціалізовані дослідження і розробки Brückner дозволили домогтися гарних характеристик BO-плівок щодо бар'єрних властивостей і технологічності.
 • Hosokawa Alpine – провідний постачальник в області плівок, одержаних екструзією з роздувом, і експерт в технології машинно-поздовжньої орієнтації (MDO), яка є найважливішою ланкою у виробництві високоефективних однокомпонентних з'єднань з поліетилену.
 • Elba розробляє і виробляє автоматичні високошвидкісні машини для виготовлення мішків і пакетів. Компанія виробляє пакети з готових рулонів.
 • Sun Chemical – світовий лідер виробництва фарб, покриттів, пігментів та інших передових матеріалів, поставляє екологічні клеї, що використовували в програмі які не містять розчинників і забезпечують бар'єрний захист від проникнення кисню.
 • Michelman розробляє і виробляє спеціалізовані екологічні хімічні склади, які використовують в цифровомй друці на упаковці для підприємств громадського харчування, а також верхнє бар'єрне покриття на водній основі, що використовується в деяких частинах проєкту.
 • Indopoly виробляє широкий асортимент плівок з біаксіально-орієнтованого поліпропілену (BOPP) для галузі гнучкої упаковки і поставляє BOPP-плівку зі спеціальним поверхневим шаром для одного з пакетів.
 • UFlex є найбільший в Індії виробник гнучкої упаковки і орієнтованої плівки (BOPET і BOPP), котра надала BOPP-плівку для деяких випробувань.

 

 

«Створювати якісну упаковку з хорошими бар'єрними властивостями набагато складніше, якщо вона повинна бути ще і здатною для переробки. Ми твердо переконані, що співпраця на всіх етапах створення вартості – це не просто найшвидший, але взагалі єдиний спосіб прискорити просування ринку до амбітних цілей в галузі сталого розвитку, – пояснює Ярослав Єлінек (Jaroslaw Jelinek), менеджер з глобального маркетингу технологій орієнтованого ПЕ в компанії Dow Packaging & Specialty Plastics. Ми раді, що є частиною цієї компетентної і новаторської проектної групи і можемо поставляти на ринок рішення нового покоління».

 

«Компанія Sun Chemical прагне внести свій внесок в створення більш безвідходної економіки і підтримує екологічні ініціативи в галузі гнучкої упаковки, – каже Ніколя Бетин (Nicolas Bétin), директор із стратегії розвитку продуктів в країнах Європи, Близького Сходу і Африки, відповідальний за напрямок пакувальних фарб і матеріалів, керівник міжнародного підрозділу екологічної відповідальності. Тісна співпраця між різними учасниками ланцюжка створення вартості, а також обмін знаннями та досвідом приведуть до значних результатів, які можуть бути ефективно реалізовані на ринку. Саме в цьому і полягає мета цих партнерських відносин».

 

«Це партнерство компаній-однодумців, які сповнені рішучості розробити екологічні альтернативи гнучкому пакованні з матеріалів, що не переробляються, – зазначає Нік Коупленд. У центрах передового досвіду BOBST випробовуються бар'єрні властивості, можливості друку і ламінування матеріалів, що дозволяє гарантувати їх подальшу придатність протягом усього виробничого процесу. Ми раді, що зуміли внести свій внесок у досягнення цієї важливої віхи».

 

Джерело: Bobst Italia SpA, S. Giorgio Monferrato, Італія