Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

БЕЗКОНТАКТНЕ ВИМІРЮВАННЯ ТОВЩИНИ БАР’ЄРНОГО ШАРУ

31.08.2021

Центр пластмас SKZ у м.Вюрцбург розробив вимірювальну систему, яка використовує нешкідливе електромагнітне випромінювання для визначення товщини бар’єрного шару з точністю до мікрометра.


Фото: SKZ

 

Результат вимірювання товщини шару: Продукт складається з двох основних шарів (жовто-чорний) та внутрішнього бар’єрного шару (жовтий) з промотором адгезії (синій). Товщина бар'єрного шару позначена кольором. Жовтий колір означає, що товщина знаходиться в допустимих межах, а червоний, що товщина виходить за межі допустимих толерантних значень.

 

З метою збереження свіжості продукту в упаковці для харчових продуктів використовуються бар’єрні шари, які виконують найрізноманітніші функції. Окрім використання у харчовій промисловості, бар’єрні шари також використовуються в контейнерах для зберігання небезпечних речовин. Ці бар’єрні шари зазвичай мають товщину всього кілька мікрометрів і досі були випробувані за допомогою тонких зрізів та мікроскопії в рамках забезпечення якості. Знищення продукту в процесі тестування не дозволяє 100% тестування всього продукту або подальшого використання після тестування.

 

Випробування неруйнівного бар'єрного шару

Вимірювальна система, яку розробив Центр пластмас SKZ, заснована на використанні нешкідливого електромагнітного випромінювання – подібного до світла. Це дозволяє вимірювати товщину кожного окремого шару виробу та, зокрема, бар’єрного шару без руйнування та без контакту з точністю на шкалі мікрометрів.

 

 

Навіть якщо товщина шару дуже мала, тобто менше 10 мкм, інтелектуальні методи обробки сигналу допомагають і гарантують високу відтворюваність результатів. Якщо потрібна товщина бар'єрного шару падає нижче допустимого діапазону, визначеного користувачем, система це розпізнає та відображає, як видно на малюнку. Це запобігає скаргам. Крім того, виробник отримує цінну інформацію, яка дуже корисна для оптимізації процесу та продукту.

 

Щоб продемонструвати переваги та універсальність системної технології, SKZ пропонує безкоштовні попередні експертизи, залежно від сфери застосування. Якщо буде підтверджено, що система підходить для окремого тестового завдання, її можна інтегрувати у поточні виробничі процеси або лабораторне середовище разом із замовником.

 

Джерело: Рackreport