ПЛАСКІ RPET-ПЛЯШКИ ДЛЯ ПОГЛИНАННЯ КИСНЮ
24.10.2024
Після успішного випробування компанія Packamama забезпечила бренд алкогольних напоїв The Wine Society плоскими пляшками зі 100% переробленого ПЕТ (rPET) для чотирьох вин. На відміну від скляних, безбарвні rPET-пляшки для білих вин мають доданий інгібітор ультрафіолетового випромінювання для захисту вина від променів світла.
Червоні вина упаковані в зелені пляшки, у яких, як і в безбарвних пляшках, використано бар’єрну технологію, що поглинає кисень, завдяки чому подовжується термін придатності. The Wine Society рекомендує випити свій продукт протягом 12 місяців після купівлі.
Пляшки, кришки та етикетки повністю переробляються вдома та збираються у 99% громад Великої Британії як побутові відходи.
Packamama підкреслює, що їх плоский дизайн і легка вага в порівнянні зі склом — 63 г проти 453 г у склі в середньому — сприяють зменшенню викидів вуглецю при виробництві, транспортуванні та переробці.
«Згідно з нашими дослідженнями, на скляні пляшки припадає 31% від загального обсягу викидів The Wine Society. Щоб досягти наших амбітних цілей зі скорочення, нам потрібно значно зменшити викиди, пов'язані з упаковкою. Один із способів зробити це – розмістити більше наших вин у форматах упаковки з низьким вмістом вуглецю, – коментує Дом де Віль (Dom de Ville), директор зі сталого розвитку та соціального впливу.
Хоча використання rPET може здатися суперечливим, з огляду на сучасні технології та за відсутності належної системи у Великій Британії для збирання й повторного використання скляних пляшок, перероблені полімерні пляшки є хорошим варіантом, оскільки залишають менший вуглецевий слід, ніж скло, і можуть бути перероблені на місці.
Хоча ми визнаємо, що існує проблема полімерного забруднення, ця проблема не так у самих полімерах, а в тому, що ми з ними робимо. Ось чому ми застосовуємо практичний підхід, співпрацюючи з такими ініціативами, як «Запобігання пластику в океані», і бачачи його користь у наших зусиллях щодо зміни клімату, а не займаючи чорно-білу позицію про шкідливість усіх полімерів».