Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

SÜDPACK ПРАГНЕ ДО СТІЙКОГО ВИРОБНИЦТВА УПАКОВКИ

13.07.2021

 

Приблизно 65 редакторів та журналістів зареєструвались і взяли участь у першій віртуальній прес-конференції SÜDPACK 7 липня 2021 року. Виробник плівок навмисно вибрав цифровий формат, щоб забезпечити як національну, так і міжнародну пресу вичерпною інформацією про «стійкість у SÜDPACK», навіть під час пандемії. Одночасно стартувала і перша віртуальна виставка SÜDPACK, її цифрові двері тепер відкриті для клієнтів та зацікавлених сторін цілодобово, 365 днів на рік.


На додаток до пандемії та постійно критичної ситуації на ринках сировини, поточна економічна ситуація групи SÜDPACK та зміна парадигми в пакувальній промисловості були відправною точкою високоінформативної прес-події. Ерік Бутс, генеральний директор SÜDPACK, окреслив політичні, законодавчі, екологічні та економічні умови в цьому контексті – та спрямував увагу учасників на виклики, з якими мають справу виробники, пакувальники та роздрібна торгівля зараз та в наступні роки. Керівний принцип: стійкість повинна розглядатися цілісно на всіх рівнях технологічного ланцюга та як частина постійного процесу оптимізації всієї галузі.

 

Головним акцентом заходу був Звіт про стійкість SÜDPACK. Вже втретє виробник плівок добровільно опублікував розширений звіт, в якому зафіксовано цілі щодо стійкості, які були досягнуті в галузі навколишнього середовища, економіки та соціальної відповідальності, а також визначено поточні та майбутні проєкти. SÜDPACK концентрується на подальшому розвитку свого асортименту продукції, зосереджуючись на чотирьох основних аспектах переробки, ефективності використання матеріалів, відновлюваної сировини та кругової економіки.

 

Стійкий асортимент продукції

На початку та як один з перших постачальників на ринку, компанія, що базується в Оксенгаузені, зосередилася на розробці концепцій, що особливо економлять ресурси, ефективно використовують матеріали та, насамперед, підлягають вторинній переробці. Це пов’язано з тим, що для конкретних сфер застосування, таких як харчова промисловість, високоефективні полімерні плівки і надалі будуть мати важливе значення з різних причин.

 

Наприклад, плівкові структури портфоліо Pure-Line встановлюють стандарти на ринку. Сімейство Pure-Line включає мономатеріали, виготовлені з ПЕ, ПП та ПЕТ, які забезпечують такий самий захист та зручність, як звичайні плівкові конструкції.

 

До 2025 року приблизно половина обороту компанії повинна створюватися за рахунок стійких продуктів. Поточна частка товарообігу становить приблизно 35%.

 

Сталі виробничі процеси

SÜDPACK зробив особливий акцент на впровадженні ефективного управління матеріалами. Ділянка в Швенді служить центром компетенції з переробки багаторазових матеріалів. Інтеграція внутрішньої регрануляції є важливим етапом на шляху до стійкості та демонструє прихильність компанії до внутрішньої кругової економіки без компромісів. Відходи плівки, отримані в результаті виробництва на німецьких майданчиках, збираються відсортованими групами, а потім переробляються в Швеції.

 

Це дозволило зменшити споживання сировини та кількість відходів майже на всіх етапах виробництва в SÜDPACK за останні роки.

 

Рішення для функціонуючої кругової економіки

Свої позиції провідного виробника високотехнологічних плівок, SÜDPACK також розглядає як рушійну силу в галузі та відчуває відповідальність за весь життєвий цикл своїх пакувальних матеріалів. Мета полягає в тому, щоб міцно закріпити функціонуючу циркулярну економіку для гнучкої упаковки не тільки у власних процесах, а й на ринку – і зробити новаторський внесок у циркулярну економіку, а також у декарбонізацію та скорочення CO2. Саме в цьому контексті виробник плівок домагається, зокрема, визнання хімічної переробки додатковою технологією переробки до механічної. «Роблячи це, ми робимо значні інвестиції у майбутнє, яке характеризується відповідальним використанням цінних ресурсів», - сказав Ерік Боутс.

 

Хімічна переробка дає змогу брати багатошарові, змішані або навіть забруднені плівки, які до цього часу неможливо було механічно переробити, та видобувати нові високоякісні базові хімічні речовини таким чином, щоб зберегти ресурси. Відновлені пластмаси тоді придатні для виробництва високоефективних плівок, які можна використовувати для упаковки вимогливих продуктів з високими стандартами якості та гігієни, наприклад, у харчовій промисловості.

 

Відмінна інформаційно-комунікаційна платформа

Короткий огляд соціальної участі SÜDPACK та погляд на те, що має прийти від SÜDPACK у наступні місяці з точки зору стійкості, завершили успішну подію.

 

Ключовою платформою для інформації та спілкування є перша віртуальна виставка SÜDPACK. Вона працює 365 днів на рік, цілодобово та без вихідних.

 

Джерело: SÜDPACK