Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Туреччина збільшила споживання ПЕ-пакетів на 25% під час пандемії

23.06.2020

Trivium Packaging

Турецька асоціація виробників, розробників та дослідників полімерної промисловості (PAGEV) повідомила, що в зв'язку з заходами захисту від коронавирусу споживачі більше не користуються багаторазовими пакетами в супермаркетах. За словами Яваза Ероглу, президента PAGEV, споживачі все частіше вважають за краще одноразові ПЕ-пакети.

«На наших заводах виробництво поліетиленових пакетів за останній місяць збільшилася на 25%. У деяких товарних групах зростання стало ще вище», - наводяться в повідомленні слова Яваза Ероглу.

З початку введення пандемії міністерство торгівлі Туреччини оголосило про нове рішення про обов'язкове використання поліетиленових пакетів в продуктових магазинах і пекарнях.

У минулому році Туреччина випустила постанову з метою скорочення споживання поліетиленових пакетів. Відповідно до цього за одноразові полімерні пакети стягується плата в розмірі 0,25 турецьких лір (0,03 євро). Однак зараз це може бути обтяжливо для частини населення, стверджує Ероглу.

«Зараз люди використовують одноразові поліетиленові пакети в супермаркетах. Навіть якщо пакети коштують недорого, деякі люди, можливо, не зможуть їх собі дозволити. Це створює високий ризик для громадської охорони здоров'я. Ми зв'язалися з міністерством і попросили видалити постанову. В даний час наші пропозиції розглядається владою.

Туреччина є другим за величиною виробником полімерних пакетів в Європі після Італії та третім за величиною експортером у світі після Китаю та Італії. Заводи продовжують виробляти одноразові полімерні матеріали та задовольняють як внутрішні, так і світові потреби», - сказав Ероглу. Основним експортним ринком одноразових виробів з полімерів з Туреччини є Ізраїль з часткою 25%. За Ізраїлем йдуть Франція, Великобританія і США.

Джерело: PAGEV