Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ВИПРОБУВАННЯ МОНОМАТЕРІАЛУ MONDI НА ПРИДАТНІСТЬ ДО СОРТУВАННЯ

27.06.2022

Компанія Mondi, світовий лідер у сфері упаковки та паперу, провела серію випробувань, щоб довести, що пакети та рулонний матеріал з мономатеріалу з поліпропілену (PP) можна сортувати у відповідні потоки переробки.


Тести були проведені у співпраці з Національним випробувальним центром Circular Plastics (NTCP) в Нідерландах. Випробування, що імітують реалістичні умови поводження з відходами упаковки, були розроблені для визначення придатності до сортування поліпропиленової моно упаковки Mondi. Використовуючи найсучасніші технічні установки, випробування були проведені на попередньо виготовлених реторт і стандартних пакетах, покривному матеріалі для лотків та матеріалі для термоформування безпосередньо лотка. Всі вони виготовлені з моно PP-матеріалу і використовуються для вимогливих застосувань, які потребують високого бар’єрного захисту, наприклад, для вологого корму для домашніх тварин або обробленого м’яса.

 

Відтворюючи реальні сценарії, випробування доводять, що покривний матеріал Mondi і матеріал для термоформованих напівжорстких лотків успішно сортуються в правильний потік переробки. Стандартні пакети Mondi були точно виявлені, встановлюючи стандарти для сортування потоків, які ще потрібно розробити по всій Європі, підтримуючи високоякісні вхідні дані для процесів переробки полімерів.

 

Томас Кал (Thomas Kahl), менеджер FMCG & Industrial Mondi Flexible Packaging, каже: «Щоб досягти цілей переробки полімерів, визначених у переглянутому PPWD, сортування та переробка полімерних відходів повинні бути значно покращені. Як лідер ринку, ми твердо прагнемо додати свій внесок у досягнення цієї мети, випробовуючи продуктивність сортування нашої упаковки. Результати випробувань показують, що наша поліпропіленова упаковка з мономатеріалу визнана та класифікована як правильний сортувальний потік у передових установах для управління відходами. Ми особливо пишаємося тим, що ми також досягли успіхів в застосуванні нашої моноупаковки в таких вимогливих застосуваннях, як пакети з вологим кормом для домашніх тварин».

 

Випробування є частиною амбітних зобов'язань Mondi щодо сталого розвитку MAP2030 для забезпечення циркулярних рішень, збереження матеріалів у циркулярному ланцюжку та запобігання відходам. Mondi пообіцяла зробити всі свої пакувальні та паперові рішення придатними для багаторазового використання, переробки або компостування до 2025 року, тісно співпрацюючи з міжнародними компаніями, такими як CEFLEX і 4evergreen, щоб усунути небезпечну упаковку та розробити гармонізований дизайн упаковки, придатної до переробки.

 

Марсель ван Ейк, R&D-менеджер NTCP (Marcel van Eijk, R&D manager at NTCP), говорить: «Ми проводимо незалежні випробування та експерименти, які сприяють циркулярному використанню полімерів. Повторюючи реальні життєві ситуації для мономатеріалу Mondi, ми змогли ретельно оцінити придатність до сортування пакувальної продукції. Ми могли б довести, що комбінації покривного матеріалу та лотків можна розпізнати в різних потоках сортування, а стоячі пакети Mondi підтримують стратегії сортування, які необхідно розробити та впровадити в більших масштабах».

 

Джерело: Mondi