Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

БЕЗПЕЧНА ТРАНСПОРТНА КОРОБКА БАГАТОРАЗОВОГО ВИКОРИСТАННЯ

03.08.2022

Пакувальні матеріали стають все більш дефіцитними і часто не є екологічно чистими. Звичайна транспортна упаковка зазвичай розрахована на разове транспортування і часто виготовляється з гофрокартону. Дослідники з Інституту структурної стійкості і надійності систем (Фраунгофер) розробили і запатентували спільно з Berges GbR в Дармштадті альтернативне рішення одноразовій упаковці. Повністю багаторазове транспортне рішення для чутливих товарів, що підлягає вторинній переробці, захищає навколишнє середовище.


У наш час для захисту при транспортуванні використовуються різні наповнювачі: полімерні плівки, повітряні подушки, гофрокартон або відходи деревини. Переробка наповнювачів на даний час не дуже доцільна з чисто економічної точки зору, а значить, сучасна логістика не використовує значний потенціал стійкості. Те ж саме стосується і зовнішньої упаковки, так як картонні коробки, наприклад, зазвичай використовуються тільки один раз. У разі переробки матеріалу необхідно враховувати не тільки значну потребу в енергії, а й транспортні шляхи утилізації та переробки. Крім того, спостерігається дефіцит сировини, що на даний час особливо впливає на транспортну галузь.

 

Запропонована багаторазова упаковка складається з коробки, яка містить багаторазову надувну повітряну подушку, яка огортає упаковані вантажі при надуванні, забезпечуючи тим самим високий рівень захисту при транспортуванні. Повітряна подушка виготовлена з того ж матеріалу, що і зовнішня упаковка, завдяки чому існує загальна система з мономатеріалу одного типу, яка ідеально підходить для переробки. Крім транспортної безпеки, повітряна подушка може бути передбачена і під особливі вимоги, наприклад з струмопровідним обладнанням. Транспортний бокс і внутрішня повітряна подушка можуть бути як міцно з'єднані, так і змінні. Транспортна коробка також укладається звичним способом.