Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПРОДУКЦІЯ BASF ДЛЯ ВАКЦИН ВІД КОРОНАВІРУСУ

11.03.2021

З появою нових вакцин від коронавірусу збільшується і різноманітність вимог до їх транспортування. Так, для кожного препарату існують певні вимоги по температурних діапазонах при зберіганні і перевезенні. Найчастіше в одному і тому ж транспортному засобі або холодильній камері необхідно створення абсолютно різних умов для кожної вакцини. Організація подібних складних процесів є звичайною справою для таких провідних логістичних компаній, як DHL. Однак успіх залежить також від професіоналізму виробників упаковки і постачальників сировини для неї, таких як Schaumaplast і BASF.


Ще до пандемії коронавірусу DHL і інші логістичні компанії перевозили фармацевтичну продукцію при температурі - 70 °C в спеціальних контейнерах Schaumaplast з сухим льодом. Системи пасивного охолодження від Schaumaplast, здатні забезпечити потрібний температурний режим в морозильних і холодильних камерах, також застосовувалися для перевезення інших товарів. «Багато зі згаданих вище рішень вже використовувалися раніше. Нові завдання щодо систем охолодження для транспортування вакцин від коронавірусу полягають в максимально швидкій адаптації вже існуючих технологій під такі специфічні вимоги, як розмір упаковки, терміни зберігання і транспортування», - коментує Мартін Раак, менеджер по роботі з ключовими клієнтами, Schaumaplast.

 

Група Schaumaplast розробляє і виробляє пасивні, або неелектричні, системи охолодження для фармацевтичної індустрії під торговою назвою Thermocon. Легкі термічні бокси можуть бути оснащені спеціальними охолоджуючими елементами для практично будь-якого температурного діапазону і обсягів. Така гнучкість щодо розмірів і діапазону охолодження дає відмінні переваги в процесі логістики вакцин від коронавірусной інфекції, де необхідне забезпечення відразу трьох різних температурних режимів: - 70 °C, від - 15 °C до - 25 °C і від + 2 °C до + 8 °C.

 

«Варто врахувати, що більш висока температура зовсім не означає, що потрібно докласти менше зусиль, - говорить Маркус Хоффманн, керуючий директор Schaumaplast, спростовуючи поширену помилку. - Для транспортування в температурному діапазоні від - 15 °C до - 25 °C можуть пред'являтися більш суворі вимоги до упаковки, ніж при перевезенні в умовах - 70 °C». Сухий лід з температурою - 78 °C в цьому випадку використовуватися не може: необхідні спеціальні охолоджуючі елементи. «Повинно бути холодно, але не занадто, щоб температура не падала нижче - 25 °C, а в контейнері при цьому залишалася достатня кількість енергії для охолодження», - коментує Маркус Хоффманн, описуючи складний процес, який повинен реалізуватися без недоліків від виробництва вакцини до її упаковки, транспортування і доставки кінцевому споживачеві. «Співробітники пакувального і транспортного відділів несуть велику відповідальність. Вони повинні бути знайомі з особливостями термічної упаковки і добре навчені. Навіть найкраща система охолодження вийде з ладу, якщо процедура упаковки не буде ретельно дотримана».

 

Перед введенням в експлуатацію системи охолодження Schaumaplast успішно пройшли комплексну перевірку. Зокрема, у власних кліматичних камерах компанії вони піддавалися впливу зміни температури навколишнього середовища. Ці випробування підтвердили здатність систем надійно підтримувати задані температурні параметри.

 

Сировина для виробництва фармацевтичних контейнерів надзвичайно важлива і має бути з хорошими ізоляційними властивостями. Контейнери виготовляються з гранул пінополістиролу Styropor® і Neopor® виробництва концерну BASF. «В умовах пандемії ми пишаємося тим, що наші продукти допомагають доставляти препарати в пункти призначення безпечно і в належних умовах. Це доводить незамінність пінополістиролу навіть через 70 років після його винаходу, особливо в таких критично важливих областях, як фармацевтична логістика», - коментує Клаус Рис, глава європейського підрозділу по виробництву стирольних матеріалів, BASF.

 

До теперішнього часу DHL і інші логістичні компанії вже доставили десятки тисяч доз вакцин при потрібній температурі в полімерних контейнерах Thermocon з матеріалу Neopor®. За ними підуть ще сотні тисяч.