Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЧИ ЗАМІНЯТЬ ПОЛІМЕРНІ ПАКЕТИ ПАПЕРОВІ ДЛЯ ЗАМОРОЖЕНИХ ПРОДУКТІВ

28.10.2021

Майже два роки тому Frosta оголосила про відмову від використання поліетиленових пакетів і викликала фурор у промисловості заморожених продуктів харчування. Однак перехід на папір як пакувальний матеріал завмирає. Але компанія має намір дотримуватися своєї мети і поступово припинити використання поліетиленових пакетів.


У відкритій скляній вітрині компанія Dettmer Verpackungen GmbH представляє на виставці упаковки FACHPACK у Нюрнберзі пакет для замороженої продукції Frosta «Паста з дикого лосося та гороху з барвистими овочами». Компанія з упаковки підтримує лінію сталого розвитку провідного німецького виробника заморожених продуктів з матовою плівкою. Особливістю матеріалу є його матове покриття.

 

Але той факт, що матеріал полімерний, а не папір – це само собою зрозуміле для експертів з упаковки. Frosta презентувала перший паперовий пакет для упаковки заморожених продуктів у 2019 р. Нові паперові пакети, виготовлені з «інноваційної суміші матеріалів», були ретельно розроблені протягом трьох років і мали поступово замінити полімерну упаковку для овочів, сумішей та готових страв у 2020 р. Оголошуючи проєкт, Frosta говорила про «революцію у проході із замороженими продуктами» та прощалася з «поліетиленовими пакетами». Але потім виникли труднощі з впровадженням, як зізнався генеральний директор Фелікс Алерс у лютому 2021 р. з нагоди презентації фінансової звітності. За його словами, такі інгредієнти, як соєвий соус або буряковий сік з часом просочуються через паперовий пакет.

 

Наразі лише чотири овочеві суміші в паперових пакетах

Лише для чотирьох овочевих сумішей виробник заморожених продуктів замінив упаковку з полімерної на паперову. Зрештою, це має бути загалом близько 50 продуктів, а отже, 40 мільйонів полімерних пакетів. Мета залишилася такою: «Ми продовжуємо працювати над зміною упаковки для інших продуктів, які наразі ще пакуються у поліетиленову упаковку, здатною до подальшої переробки. Ця упаковка вже є дуже стійкою, якщо її реально переробляти. На жаль, рівень переробки полімерів все ще занадто низький. Ось чому ми продовжуємо працювати над паперовим пакетом для всієї продукції», – сказала представниця компанії Frosta Фрідеріке Алерс на запит «Packaging 360°».

 

 

Екологічні асоціації високо оцінили цю мету, але деякі експерти з самого початку скептично стежили за заміною на паперовий пакет. Їх аргумент: попередню полімерну упаковку можна було легко переробити. Протягом багатьох років Frosta використовує лише один вид чистого матеріалу, який можна легко відсортувати, а потім переробити в полімерний гранулят.

 

Мономатеріал легко переробляти

Ось що пише про ці поліетиленові пакети компанія Frosta: «Ми дуже пишаємося цим пакетом, хоча він і полімерний: адже він виготовлений не з будь-якого полімеру, а з мономатеріалу, який чудово переробляється». У компанії кажуть, що у співпраці з Green Dot, в рамках проєкту «Дизайн для переробки», вони вивчили весь життєвий цикл матеріалу для пакетів від вибору сировини до переробки. «Разом нам вдалося покращити викиди вуглецю на 30 % і скоротити витрату матеріалів на 10 %! Зараз це може не так вже й багато, але це приблизно 700 т пакувального матеріалу, що економиться щороку».

 

 

Джерело: Packaging 360°