Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЖИДАЧІВСЬКОМУ ЦЕЛЮЛОЗНО-ПАПЕРОВОМУ– 70!

19.10.2021

 

У 1945 році Рада міністрів СРСР прийняла постанову про зведення у м. Жидачеві картонно-паперового комбінату. 7 серпня 1945 року виконавчий комітет Жидачівської районної ради депутатів трудящих своїм рішенням виділив майданчик під будівництво. Будівельні роботи розпочались у січні 1946 року зі спорудження під’їзної залізничної колії, невеликого цегельного заводу, кам’яного і гравійного кар’єру, пилорами, складів для прийому обладнання.
Так починалась історія Жидачівського целюлозно-паперового комбіната.
Різні етапи проходив комбінат за ці роки – були як злети, так і зупинки підприємства.

 

З 2017 р. нова команда запустила комбінат у роботу. Поетапно, набираючи обертів, відновлювалося виробництво, на ЖЦПК поверталися фахівці.

 

Сьогодні, за словами виконавчого директора ПАТ «ЖЦПК» Дмитра Римашевського, підприємство працює стабільно. Продукція комбінату має збут як у межах України, так і за кордоном. Комбінат відправляє на експорт 35% продукції в такі країни як Польща, Латвія, Естонія, Білорусь, Угорщина, Румунія, Перу. В асортименті: папір для гофрування, картон, гофрокартон, готові ящики з картону, лита тара для упаковки яєць.

 

Нині тут працюють більше 500 людей. За минулий рік підприємство сплатило до бюджетів різних рівнів 32,1 млн грн. податків.

 

Для підвищення енергоефективності підприємства на комбінаті реалізовано ряд заходів із реконструкції системи паропостачання. Встановлення нових парових котлів дозволило досягнути зменшення негативного впливу викидів підприємства на оточуюче природне середовище, зниження собівартості пари для потреб виробництва продукції.

 

У рамках реалізації інноваційної політики товариства протягом 2019-20 років було проведено реконструкцію папероробної машини № 3, що дозволило розширити масоємність сировини та надало можливість виготовляти низькограматурний та високограматурний (80–220 г/м2) асортимент гофросировини.

 

У 2019 р. упаковки ПАТ «ЖЦПК» шоу-бокс «Корм для тварин» отримала перемогу у Васеукраїнському конкурсі «Українська зірка упаковки».


У 2020 році ПАТ «ЖЦПК» пройшов оцінку ділової репутації і ввійшов до Міжнародного економічного рейтингу «Ліга кращих» та за результатами комплексного індексного аналізу отримав сертифікат «ПІДПРИЄМСТВО РОКУ УКРАЇНИ 2020», який є національною відзнакою успіхів підприємства.

 

Товариство також було відзначено Міжнародною відзнакою – однією з головних складових кейсу ділової репутації – Міжнародний сертифікат-підтвердження звання «THE ENTERPRISE OF THE YEAR 2020».

 

Отримані сертифікати є гарантом бездоганної ділової репутації, платоспроможності підприємства, позиціонують компанію як престижного роботодавця, надають статус інвестиційно привабливого підприємства.

 

На запитання про подальші перспективи Дмитро Римашевський переконаний, що вони тісно пов’язані з основним видом діяльності підприємства, а основна мета розвитку полягає у підвищенні ефективності своєї діяльності, модернізації виробничих ділянок із метою покращення якості готової продукції. Для цього в планах придбати нову переробну лінію із 3–4 друкарськими секціями та ротаційною висічкою.

 

У подальшому товариство планує слідувати за тенденціями ринку, удосконалювати діючі виробничі та управлінські процеси, а також розвивати перспективні напрямки діяльності.

 

Дмитро Римашевський: «Ми зустрічаємо своє професійне свято в робочому режимі, працюємо. Ми на ринку, ми конкуруємо і продовжуємо розвиватись.

 

Відмінною особливістю та конкурентною перевагою підприємства є його трудовий колектив. Завдяки менеджменту, висококваліфікованим спеціалістам, досвіду та тісній співпраці з партнерами, персоналу комбінату вдається успішно освоювати нові технології виробництва продукції, якій притаманні якість, привабливість та доступність для споживача. Впевнений, що наше підприємство гідно святкуватиме і 80 річчя, і сторічний ювілей…»

 

Джерело: ПАТ «ЖЦПК»