Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ОДНОРАЗОВА VS БАГАТОРАЗОВА УПАКОВКА

12.10.2021

Європейський альянс паперової упаковки (EPPA), некомерційна асоціація, яка представляє собою сервіс компаній з питань упаковки харчових продуктів в Європі, замовила незалежне дослідження у RAMBOLL: провести аналіз життєвого циклу (LCA) багаторазового та одноразового посуду. В альянсі кажуть, що результати оскаржують уявлення про те, що посуд багаторазового використання має менший вплив на навколишнє середовище, і стверджують, що одноразові паперові системи працюють краще, ніж альтернативи багаторазового використання.


Дослідження LCA Ramboll спирається на свій попередній звіт та використовує дані, отримані за вересень 2021 року, оцінюючи 24 види контейнерів для продуктів і напоїв, які використовуються у ресторанах швидкого обслуговування. Перелік включає в себе стакани для холодних та гарячих напоїв, салатниці, стакани для морозива, мішки для смаження, тарілки та підноси, а також набори столових приладів.

 

Під час дослідження Ramboll оцінив упаковку для одноразового та багаторазового використання у 9 категоріях на основі передбачуваного коефіцієнта переробки 30%. Ці категорії включають зміну клімату (на основі викидів CO 2 ), прісну воду, виснаження металів, дрібні частинки, викопні ресурси та закислення землі – у всіх цих системах посуд багаторазового використання з ПП продемонстрував більший вплив порівняно з одноразовим посудом з паперу та картону. Альянс додає, що подібні результати були отримані для традиційних багаторазових альтернатив, включаючи кераміку, скло та метал.

 

У звіті особливо наголошується на промислових системах мийки, необхідних для багаторазового використання тари, яка використовує енергію, воду та миючі засоби. З огляду на це, стверджується, що посуд для багаторазового використання може використовувати в 3,4 рази більше прісної води та викопних ресурсів.

 

Згідно з дослідженням, системи багаторазового використання ефективніші лише у категоріях іонізуючого випромінювання та евтрофікації прісної води, де вихід у 1,6 та 4,8 рази менше відповідно.

 

У доповіді підкреслюється, що дані не мають на меті вибрати «найкращі» системи для столового посуду, а матеріали, географічний контекст та поведінку споживачів необхідно розглядати у кожному конкретному випадку.

 

Питання одноразового та варіантів багаторазового використання залишається спірним, особливо коли питання стосується полімерів та вторинної переробки. Відсутність чіткого консенсусу між LCA різних груп - і неминучий інтерес компаній до результатів - свідчать про те, що необхідні подальші дослідження для розробки цілісної стратегії сталого посуду в майбутньому.

 

Джерело: Рackaging Europe