Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

15 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВТОРИННОЇ ПЕРЕРОБКИ

15.11.2021

День вторинної переробки бере початок з 1997 року, коли мешканці США вперше відзначили America Recycles Day. Він проводився екологами з метою заохочення американців, які здавали відходи для вторинної переробки і купували продукцію, виготовлену з вторинної сировини.


Ця дата має на меті привернення уваги громадськості, промислових структур до проблеми вторинної переробки відходів. Вторинною переробкою називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, полімери та інше, а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.

 

Проблема переробки відходів – єдина для всього людства, але сьогодні держави ведуть боротьбу окремо одна від одної, хоча багато з них показують непогані результати. Особливо відзначилася Європа – тут активно використовуються методи, які вже добре себе зарекомендували, і регулярно з’являються нові технології переробки сміття.

 

У багатьох країнах світу в цей день проводять виставки цікавих і кумедних прикладів вторинного використання сміття.

 

Варто пам’ятати, що 60 кг зібраної макулатури збережуть життя одного дерева, виробництво 1 т скла зі склобою зменшить використання піску на 600 кг, вапняку – на 170 кг, кальцинованої соди – на 190 кг, польового шпату – на 170 кг та зменшить споживання енергії на 40%, 1 т переробленого алюмінію (алюмінієві банки з напоїв) економить 4 т бокситів, а економія енергії на виробництво алюмінію сягає 95%.

 

В Україні окремі компанії або асоціації встановлюють контейнери для окремого збору відходів, ведуть просвітницьку роботу серед дітей та молоді, започатковують пілотні проєкти. Так Українська пакувально екологічна коаліція (УКРПЕК) декілька років започаткувала пілотний проект з роздільного збирання відходів упаковки у Вишгородському районі Київської області. Результати якого доводять, що відповідальне ставлення до відходів не засмічує навколишнє середовище, завантажує потужності переробних підприємств створюючи нові робочі місця.