Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПЕРЕРОБКА ВІДХОДІВ БЕЗ ВІДХОДІВ

04.07.2022

Наприкінці липня 2022 р. представники Клубу пакувальників отримали запрошення зустрітися з керівництвом сміттєспалювального заводу Pre Zero що біля Познані. І от ми на заводі, а нас зустрічає Шимон Сегельський, директор Pre Zero Zeilona Energia. Під час нашої розмови дізналися, що завод це приватне підприємство побудоване в рамках державно-приватного партнерства за кошти приватних власників, кредитні ресурси польських банків та ЄС в рамках програми «Інфраструктура та довкілля 2007-2013 рр.» Завод почав працювати в 2016 р. і має потужність 210 тис т на рік змішаних комунальних відходів.

 

Кожного дня завод приймає біля 150 автомашин (1 тис т) сміття, що не підлягає переробці у вторинні ресурси. Але тут на заводі воно переробляється шляхом його спалювання у теплову та електричну енергію, чорний та кольоровий металобрухт, шлаки в якості синтетичного наповнювача в бетонних сумішах, пил від очищення газових сумішей для заповнення порожніх виробок в марганцевих та калійних соляних копальнях. Тобто переробляє відходи без відходів.


Завод дотримується жорстких екологічних норм, виконуючи ефективності очистки – 99%. (Більш детально про роботу Pre Zero Zeilona Energia в журналі «Упаковка», 2022 р., № 4).