Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

PRINTCYC РОЗРОБЛЯЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПЕРЕРОБКИ

09.12.2021

 

Друкарські фарби мають значний вплив на переробку полімерних плівок, процес переробки, якість регранулятів, а також їх переробку. Ініціатива PrintCYC розпочалася два роки тому, щоб детальніше дослідити цей вплив і стимулювати циркулярну економіку. Сьогодні ця ініціатива повідомляє результати своєї дослідницької роботи: наразі зосереджуючись на впливі пігментів на процес переробки, PrintCYC виявив, що стандартні пігменти для флексо- та глибокого друку демонструють чудову сумісність з переробкою та дозволяють переробляти плівки . Це відкриває широкий спектр можливостей повторного використання в різних сферах застосування плівки та пакування.


Консорціум PrintCYC був створений у 2019 році для підтримки трансформації друкованих пакувальних плівок на основі поліолефіну до циркулярної економіки шляхом промислових випробувань, заснованих на доказах. Основними зацікавленими сторонами є провідні виробники машин, такі як Brückner Maschinenbau, Erema, Kiefel і PackSYS Global, виробник друкарської фарби hubergroup Print Solutions і Profol, один з лідерів ринку ПП плівок. Ініціативу координує д-р Аннетт Кедінг-Копперс, незалежний експерт з упаковки та консультант з питань екологічності. PrintCYC підключений до конвертерів і в постійному діалозі з власниками брендів, переробниками та платформами, такими як Ceflex і Forum Rezyklat, для обговорення та обміну результатами.

 

На початковій фазі проєкту у 2019/2020 рр. PrintCYC успішно виготовила ПП та ПЕ плівки та зразки упаковки, які містять понад 50 % вторинної сировини з постпромислових відходів. Зосереджуючись на можливості вторинної переробки сполучних NC (нітроцелюлоза), PU (поліуретан) і PVB (полівінілбутираль), ініціатива визначила, що сполучний PU є найбільш стійким до температури і, таким чином, найкращим рішенням, готовим до переробки для механічної переробки без видалення фарби.

 

Вплив пігментів на переробку
На початку цього року PrintCYC розпочала наступну фазу проекту, досліджуючи вплив пігментів на переробку друкованої пакувальної плівки. Неорганічні пігменти в основному стійкі до температури і тому підлягають переробці без руйнування. Однак органічні азопігменти, як і більшість стандартних червоних і жовтих пігментів, більш чутливі до температури і можуть повторно розпадатися на критичні компоненти. Пігменти жовтий (Pigment Yellow 17) і червоний (Pigment Red 57:1) є комерційно доступними стандартними пігментами для флексо- та глибокого друку, які були відібрані для випробувань на переробку.

 

Обидва типи пігментів продемонстрували чудову можливість повторної переробки, що призвело до отримання стійких до кольору поліпропиленових матеріалів без запаху та дефектів. Властивості матеріалу кольорових рециклатів були проаналізовані технічно та аналітично.

 

Після першого циклу переробки PrintCYC не виявив значного впливу на властивості матеріалу порівняно з початковим еталоном. На основі специфічного скринінгового тесту на міграцію відома швейцарська лабораторія перевірки якості SQTS оцінила ПП вторинну сировину згідно з обмеженнями Регламенту Комісії (ЄС) № 10/2011 та Постанови Швейцарії 823.023.21 щодо матеріалів і виробів, що контактують з харчовими продуктами. Позитивні результати відкривають широкий спектр повторного використання в різних сферах застосування плівки та пакування.

 

Для наступних етапів проекту PrintCYC шукає партнерів для тестування та оцінки сценаріїв друкованої поліпропіленової упаковки із замкнутим циклом та подальшого покращення відповідного дизайну рекомендацій щодо переробки.

 

Джерело:  hubergroup