Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

НОРВЕГІЯ НАВЧИЛАСЯ ЗНИЩУВАТИ СМІТТЯ БЕЗ СЛІДУ

04.08.2021

 

Норвегія вирішила перетворити небезпечний для природи сміттєспалювальний завод «Варма» (Varme) в зразок вуглецево-нейтрального підприємства. Мер Осло Реймонд Йохансен (Raymond Johansen) знайшов вигоду в установках, які вловлюють шкідливі викиди з повітря і дозволяють не припиняти роботу компанії в умовах глобальних загроз клімату, повідомляє The Guardian .


План європейської країни полягає в тому, щоб за допомогою спеціальних установок на заводі в Осло навчитися виробляти тепло і електрику при знищенні сміття без вуглецевого сліду. Технологія дозволить уловлювати вуглець з підприємства до того, як він потрапить в атмосферу. Більшу частину фінансування проєкту, 700 млн євро (826 млн доларів), влада розраховує отримати від фонду ЄС, який спонсорує низьковуглецеві інновації (EU's low-carbon innovation fund). Ще 300 млн євро (354 млн доларів) планується виділити з держбюджету.

 

Завод Varme спалює до 400 т відходів, які неможливо переробити, на рік, з яких 50-100 т припадає на побутове сміття Великобританії. При цьому підприємство є одним з найбільших джерел викидів вуглецю в Осло. Незважаючи на можливий внесок нового проєкту в боротьбу з глобальним потеплінням, європейська екологічна організація «Друзі Землі» (Friends of the Earth Europe) назвала ініціативу Норвегії перешкодою переходу країни на чисту енергетику.

 

«Установка устаткування з уловлювання викидів не означає, що Норвегія проігнорує більш фундаментальний економічний перехід від викопного палива до альтернативного. У довгостроковій перспективі країні доведеться ліквідувати свою нафтогазову промисловість заради порятунку планети від глобального потепління. Буде потрібно багато часу, крім того, ми залежимо від галузі в плані робочої сили. В індустрії викопного палива зайнято безліч людей, яким загрожує безробіття», - відповів на критику Реймонд Йохансен.