Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

NESTE ОТРИМАЄ ФІНАНСУВАННЯ ВІД ІННОВАЦІЙНОГО ФОНДУ ЄС

18.07.2022

Корпорація Neste отримала позитивне рішення про надання гранту на суму до 135 млн євро від Інноваційного фонду ЄС для проєкту компанії з будівництва потужностей з переробки хімічних речовин на нафтопереробному заводі в Порвоо у Фінляндії.


Проєкт PULSE («Попередня обробка та модернізація зріджених відходів пластику для масштабування циркулярної економіки») спрямована на впровадження власних технологій Neste для попередньої обробки та модернізації зріджених відходів полімерів та інтеграцію технологій у роботу нафтопереробного заводу. Проєкт PULSE націлений на попередню обробку та модернізацію потужностей 400 тис. тонн на рік, сприяючи досягненню мети Neste щодо переробки понад 1 млн тонн полімерних відходів на рік починаючи з 2030 року.

 

 

Техніко-економічне обґрунтування з оцінкою інвестицій, пов’язаних з PULSE, було оголошено в березні 2022 року.

 

Готовність інвестиційного рішення заплановано на 2023 рік, а поступове впровадження очікується в 2024 році.

 

Проєкт PULSE відіграє важливу роль у комерціалізації хімічної переробки полімерних відходів, оскільки дозволяє збільшити хімічну переробку та подолати розрив у якості між необробленими зрідженими полімерними відходами та вимогами нафтохімічної промисловості до сировини. Розширена хімічна переробка може сприяти боротьбі із забрудненням полімерними відходами, збільшуючи рівень переробки полімерів та зменшуючи залежність від незайманих викопних ресурсів.

 

«Ми раді бути серед проєктів, відібраних Інноваційним фондом ЄС», — каже Мерседес Алонсо (Mercedes Alonso), виконавчий віце-президент Neste Renewable Polymers and Chemicals. «Хоча це фінансування свідчить про визнання та віру в нашу роботу з переробки хімічних речовин, воно також підкреслює важливість самого підходу. Якщо ми хочемо рухатися до циклічної економіки для полімерів і хімікатів, переробка хімікатів відіграватиме важливу роль».

 

Інноваційний фонд ЄС є однією з найбільших у світі програм фінансування для демонстрації інноваційних низьковуглецевих технологій. Цього року Фонд виділив понад 1,8 мільярда євро на 17 масштабних проєктів, які сприяють розвитку суспільства з низьким вмістом вуглецю. Після позитивного рішення щодо гранту будуть підготовлені індивідуальні грантові угоди з Європейським виконавчим агентством з клімату, навколишнього середовища та інфраструктури (CINEA), яке відповідає за Інноваційний фонд.

 

Джерело: Корпорація Neste