Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

РЕКОМЕНДАЦІЇ FEFCO ЩОДО ПЕРЕРОБКИ УПАКОВКИ З ГОФРОКАРТОНУ

04.11.2021

Європейська федерація виробників гофрокартону (FEFCO) , яка представляє галузь гофроупаковки в Європі, 02.11.2021 р. опублікувала свої рекомендації щодо переробки упаковки з гофрокартону, спрямовані на оптимізацію переробки за допомогою параметрів конструкції упаковки.


Розроблені спільно з Конфедерацією паперової промисловості (CPI) рекомендації спрямовані на надання промисловості практичних наборів інструментів для оптимального використання природних ресурсів при мінімізації впливу на навколишнє середовище. Ці рекомендації спрямовані на бренди, роздрібну торгівлю та компанії з гофровиробництва, а не на широку громадськість, щоб допомогти дизайну упаковки.

 

FEFCO стверджує, що більше 83% паперу та картону вже переробляється в ЄС, тоді як гофрована упаковка, як повідомляється, має в середньому 89% вторинної переробки.

 

Однак, хоча FEFCO наполягає на тому, що папір і картон є екологічно чистими та поновлюваними матеріалами для упаковки, фактична можливість вторинної переробки упаковки визначається складом і дизайном, а також способом збирання, сортування та представлення упаковки для переробки.

 

Наприклад, рекомендації FEFCO визначають, що додавання полімерів в гофроупаковку має негативний вплив на переробку та економічну прибутковість компаній. FEFCO каже, що промисловість воліла б уникативикористання будь-яких полімерів, навіть біологічно розкладних різновидів. Наразі забезпечується збереження вмісту полімерів до 5% ваги упаковки як максимум, при цьому бажаним є вміст 3% ваги.

 

Інструкції визнають, що полімери іноді використовуються, і пропонують типи полімерів, які є більш проблемними, ніж інші, і тому їх слід уникати. Сюди входять полімери з низькою міцністю на зсув, які можуть руйнуватися в пульпері та забруднювати готовий продукт, або з такою ж щільністю, що і волокно, оскільки вони, очевидно, не розділяються гідроочисниками, які використовуються на паперових фабриках.

 

FEFCO додає, що промисловість віддала б перевагу тому, щоб ламінований паперовий матеріал збирався окремо та продавався як дискретний сорт на заводах із спеціалізованими установками для його ефективної переробки. Деякі заводи, зазначає FEFCO, можуть переробляти ламіновані продукти, коли вони представлені в пресованому вигляді, але більшість «стандартних» заводів утилізують їх у потоках відходів.

 

Хоча рекомендації не спрямовані на споживача, вони підкреслюють важливість конструкцій, які дозволяють легко відокремлювати ламінат і чітко заохочують споживача зробити це перед тим, як відправити упаковку в потоки переробки.

 

Згідно з рекомендаціями, деякі плівкові покриття, що додаються до упаковки, наприклад, односторонні ламінати або металізовані плівки, не так сильно заважають розділенню волокна залежно від ступеня адгезії, хоча вимога щодо їх розділення може призвести до додаткових витрат.

 

Однак FEFCO попереджає, що дрібні металеві частинки можуть заважати роботі обладнання, яке використовується для вимірювання потоків на паперових фабриках. Загалом, FEFCO додає, що, як і полімери, краще не отримувати металізований або ламінований лист.

 

Що стосується клеїв, у звіті йдеться про те, що промисловість віддає перевагу типам, які не пластифікуються при температурах вище 35 o C, що є типовою температурою пульпера. Тому перевага надається холоднотвердіючим, твердим або водорозчинним клеям, а не термоклеям.

 

Визначаючи вплив лаків на процес переробки, FEFCO каже, що УФ-лаки можуть викликати проблеми, оскільки їх не завжди видаляють звичайними технологіями видалення фарби. Знову ж таки, FEFCO виносить вердикт, що цих матеріалів слід уникати. І додає, що покриття, розчинні у воді, зазвичай можна обробляти на паперових фабриках, тому є прийнятними для промисловості.

 

Згідно зі звітом FEFCO, наповнювачі та сполучні речовини, які додаються до паперу та картону для покращення якості поверхні та покращення придатності до друку, справді створюють певні проблеми, але є нормальними складовими процесу виготовлення паперу, тобто з ними можуть впоратися паперові фабрики.

 

FEFCO також стверджує, що більшість паперових фабрик створені для переробки целюлозного волокна, отриманого з дерев. FEFCO визнає, що промисловість знаходиться під тиском розробки альтернатив волокнам, отриманим з дерев, але ці альтернативи все ще потребують дослідження, щоб оцінити їх придатність.

 

Так само, хоча FEFCO зазначає, що галузь підтримує дослідження для розробки альтернативних бар’єрних технологій, стверджує, що поки не може судити про можливість вторинної переробки цих технологій, частково через міркування інтелектуальної власності.

 

Інструкції з переробки гофрованої упаковки надали параметри конструкції, які, якщо їх дотримуватися, можуть стандартизувати та оптимізувати переробку паперової упаковки по всьому ланцюжку поставок.