Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

СПІВПРАЦЯ STORA ENSO І TETRA PAK

18.07.2022

Stora Enso і Tetra Pak вивчають спільне рішення для переробки картонних коробок для напоїв, щоб задовольнити зростаючі потреби у переробці в країнах Бенілюкс.


Приблизно 75 тис. тонн картонної упаковки для напоїв надходить на ринок країн Бенілюксу щороку, зростаючий обсяг якої понад 70% вже збирається для переробки. Наразі, в Бенілюксі відсутня інфраструктура переробки картонних коробок для напоїв. Ця співпраця між Stora Enso і Tetra Pak дозволить створити повну систему переробки картонних коробок для напоїв у Бенілюксі та прилеглих регіонах.

 

У рамках цього рішення Stora Enso перероблятиме зібрані картонні коробки від напоїв і відновлюватиме волокна. Перероблені волокна слугуватимуть вихідним матеріалом для виробництва переробленого тарного картону на заводі в Лангербрюгге, забезпечуючи повністю циклічне рішення.

 

Tetra Pak забезпечить рішення для вторинної переробки полімерних та алюмінієвих матеріалів, які перероблятимуться спеціальним партнером.

 

Проєкт переробки пов’язаний із нещодавно оголошеним техніко-економічним обґрунтуванням компанії Stora Enso щодо потенційного перетворення однієї з паперових ліній заводу в Лангербрюгге на лінію для переробки великого обсягу тарного картону. Очікується, що це техніко-економічне обґрунтування буде завершено в першій половині 2023 року та після прийняття рішення про інвестиції лінія для переробки тарного картону буде запущена у виробництво протягом 2025 року. Спільне дослідження з Tetra Pak відбуватиметься за тим самим графіком.

 

Запропонована переробна лінія в Лангербрюгге спочатку перероблятиме приблизно 50 тис. тонн перероблених коробок на рік з потенціалом збільшення.

 

«Цією спільною ініціативою ми підкреслюємо нашу відданість місцевому прогресу переробки та покращенню інфраструктури в Бенілюксі, регіоні з великими обсягами зібраної картонної упаковки від напоїв. Stora Enso є надійним і важливим партнером, який має ноу-хау та досвід, необхідні нам у переробці волокна. Разом з ними ми маємо потенціал для впровадження циклічного рішення, яке допоможе нам захистити світ, де збирається, переробляється все більше картонної упаковки, і ми можемо мінімізувати сміття», – Чакіб Кара (Chakib Kara), керуючий директор компанії Tetra Pak у Франції та Бенілюксі.

 

«У Stora Enso ми постійно шукаємо можливості для поглиблення нашої відданості майбутній циркулярній упаковці. Розвиток циркулярності вимагає розумних інвестицій і співпраці з відповідними партнерами. Працюючи разом із Tetra Pak, ми можемо одночасно створювати цінності, підвищувати циркулярність і розвивати нашу конкурентоспроможність». – Маркку Луото (Markku Luoto), віце-президент LPB Aseptic і CUK, Stora Enso.

 

Картонна упаковка для напоїв містить високоякісні первинні волокна, які є чудовим вихідним матеріалом для виробництва тарного картону з переробленого паперу. Лангербрюгге – це стратегічно важливе місце, де можна використовувати локальне рішення для циклічної упаковки на основі паперу. Крім того, збір картонної упаковки для напоїв для переробки вже розвинений у Бенілюксі.

 

Джерело: Stora Enso