Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

СКЛАДНА СИТУАЦІЯ НА ВИРОБНИЦТВІ ПАПЕРОВОЇ ТАРИ

13.07.2022

6 червня на сторінці у соціальній мережі калушанка Любов Юрчишин оприлюднила відкритий лист до Президента України Володимира Зеленського від трудового колективу ПП «Паперовий еко світ"» щодо недопущення знищення цього українського підприємства та пришвидшення націоналізації ПрАТ «Сегежа Оріана Україна».

 

ПАТ "Сегежа Оріана Україна" є калуським підприємством, яке спеціалізується на виробництві паперових мішків для цементу, сухих будівельних та інших сумішей тощо і було утворене у січні 2000 року. Акціонерами товариства на момент створення були ВАТ "Оріана" (25% статутного капіталу) та шведська компанія “Сегежа Пекеджинг АБ” (75% статутного капіталу). У 2014 році компанія "Сегежа Пекеджинг АБ" продала свій пакет акцій російському ТзОВ "БМ Проект".

 

У червні 2018 році ТзОВ "БМ Проект" потрапило під санкції: всі активи росіян на території України були заблоковані. Усі виплати, у тому числі дивідендів, ПАТ “Сегежа Оріана Україна” не здійснювала російському власнику акцій ще з 2014 року.

 

Після початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» усі видаткові операції калуського підприємства були заблоковані, що фактично припинило його діяльність. Для збереження товариства депутати просять керівництво держави прийняти у державну власність 75% акцій ПАТ "Сегежа Оріана Україна" вартістю близько 10,4 млн гривень, які належать російській компанії, та розблокувати банківські рахунки для забезпечення відновлення роботи виробничих потужностей в інтересах нашої держави.

 

Щодо ПАТ «Сегежа Оріана Україна», то як випливає з відкритого листа, це підприємство ще у березні звернулося до Ради національної безпеки і оборони України щодо націоналізації акцій російського власника і рішення очікує досі. А для того, щоб в умовах блокування роботи зберегти робочі місця та продовжувати виконувати контрактні зобов’язання щодо поставок паперової продукції (а це також забезпечує надходження в Україну валютної виручки) товариством було прийнято рішення передати ПП «Паперовий Еко Світ» на відповідальне зберігання будівлі і виробниче обладнання для забезпечення виробництва паперової продукції. Працівники ПАТ "Сегежа Оріана Україна", відповідно, були переведені на роботу у приватне підприємство.

 

ПП «Паперовий еко світ» — українська компанія, яка знаходиться у м. Калуш, була заснована у лютому 2019 року і спеціалізується на виробництві виробів із паперу та картону. Асортимент продукції включає офісний папір, блокноти пакети, коробки, вироби з фанери тощо. На підприємстві працює 128 працівників. Компанія створена на базі ПрАТ «Сегежа Оріана Україна».

 

Суть ситуації, яка викладена у відритому листі (його підписали 73 працівники підприємства) раніше частково вже була відображена і у зверненні Калуської міської ради до керівництва держави, яке депутати затвердили наприкінці травня.