Пакети, коробки, лотки… для м’ясних та рибних продуктів
Валерій Кривошей, головний редактор
04.04.2024
Палкі дискусії щодо користі м’яса точаться вже тривалий час. Прихильники м’ясних продуктів апелюють до того, що м’ясо було і є важливим джерелом цінних речовин для людського організму. А вегетаріанці вважають, що споживання м’яса духовно небезпечне, до того ж призводить до проблем зі здоров’ям людини. Але поки тривають ці суперечки, люди не відмовляються від спокуси поласувати всілякими ковбасними виробами чи приготувати з різних видів м’яса смачні й корисні, на їхню думку, страви.
Водночас багато споживачів погоджуються, що риба та морепродукти, на відміну від м’яса, суттєво покращують раціон харчування, що безумовно позитивно позначається на здоров’ї людини, забезпечуючи потреби не тільки в білках, але й у макро-, мікроелементах, водо- і жиророзчинних вітамінах, незамінних амінокислотах.
Збереження якості м’яса, риби та морепродуктів, а також подовження термінів їх реалізації – сьогодні найгостріші питання. Вирішити їх допомагають бар’єрні властивості пакувальних матеріалів.
Упаковка відіграє важливу роль у формуванні якості та безпечності цих продуктів. Насамперед вона збільшує термін придатності. Під час вибору упаковки для м’яса, риби та морепродуктів потрібно враховувати, що в першу чергу вона повинна мати такий набір оптимальних властивостей, який дасть можливість зберегти початкову якість продукту: достатня механічна міцність, герметичність, хімічна стійкість, оптимальні показники бар’єрних властивостей (аромапроникність, проникність щодо газів, води, парів і жирів).
Сучасна упаковка (лотки, пакети, «скін»-упаковка) із застосуванням багатошарових бар’єрних матеріалів, вакууму та модифікованого газового середовища є на сьогодні основним трендом розвитку упаковки для м’ясної та рибної продукції в напрямі подовження термінів її зберігання, підвищення якості, смакових властивостей та зручності її споживання.
Дякую за розуміння та підтримку
Валерій Кривошей