Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Упаковка з полімерних плівок та її майбутнє

Валерій Кривошей, головний редактор

06.02.2023

Коли ми заходимо до супермаркету, на нас з усіх боків накочується потужна хвиля продукції в яскравих, різних за формою, розмірами та конструкцією полімерних пакетах. Споживачі звикли до такої упаковки та ефективно нею користуються.

 

Саме тому в Європі половину всіх харчових продуктів випускають у пакетах із різних гнучких полімерних плівок, використовуючи при цьому лише шосту частину всіх пакувальних матеріалів.

 

За рахунок різноманітних комбінацій полімерів така упаковка ефективно та без втрат зберігає широкий асортимент харчових продуктів, фармацевтичних препаратів та іншої продукції. До того ж вона демонструє унікальне співвідношення ваги упаковки до ваги упакованої продукції, яке в 5–10 разів нижче, ніж в альтернативних видах упаковки. Тим самим вона заощаджує матеріальні й енергетичні ресурси – більше, ніж потрібно для виробництва самої упаковки. Безперечно, це приводить до зменшення відходів упаковки.

 

Однак, маючи ці величезні переваги, упаковка з гнучких полімерних плівок після використання продукції часто стає проблемою. Хоча технічно можливо було б переробити більшість нинішньої гнучкої упаковки після використання, ми просто не досягаємо тих показників, які нам потрібно побачити. У всьому світі на сьогодні переробляють 70 % паперової та картонної упаковки, 50–80 % скляної, 30–90 % металевої, але тільки 14 % упаковки з полімерних плівок. Європа може бути винятком, що надихає, із рівнем переробки полімерної упаковки понад 40 %, але це все ще далеко не та цифра, яка потрібна для забезпечення циркулярності.

 

Незважаючи на те, що навіть при низьких показниках переробки упаковка з гнучких полімерних плівок часто генерує менше матеріальних втрат, ніж альтернативні види упаковки, завдання для розробників і виробників полягає в тому, щоб покращити інфраструктуру систем поводження з відходами упаковки та максимізувати збирання, сортування й переробку відходів саме упаковки з гнучких полімерних плівок.

 

Дякую за розуміння та підтримку
Валерій Кривошей