Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Циклічні технології в пакуванні – дружні до довкілля

Валерій Кривошей, головний редактор

29.03.2020

Представники  різних верств світового товариства дедалі частіше поглядають навкруги, намагаючись оцінити шкідливий вплив на довкілля результатів промислової й побутової діяльності людини на поки що єдиній у всесвіті планеті, придатній для життя.

 

Не маючи достатніх знань, не знаючи методів оцінки такого впливу, вони блукають у вирі неперевіреної інформації та користуються «смаженими» фактами, які нібито лежать під ногами у прямому сенсі слова, особливо коли це стосується використаної упаковки. Бо вони самі ж і викидають будь-яку упаковку під ноги – після того, як вона стала порожньою, без продукції. Впевнений, що вони і гадки не мають, що в них під ногами цінна вторинна сировина, з якої більш економічно та екологічно можна виготовити пакети, коробки, пляшки, банки, ящики та іншу упаковку.

 

У той же час виробники тих самих паперових пакетів і картонних коробок, скляних пляшок та  люмінієвих банок, полімерних ящиків і жерстяних відер страждають від нестачі сировини. Саме циклічні технології переробки використаної упаковки – хоч із паперу чи картону, хоч із скла чи алюмінію, хоч із полімерів чи жерсті – допомагають виготовити нові матеріали та упаковку. Такі технології та обладнання вже розроблені та впроваджені, і світ уже давно їх використовує, тим самим зменшуючи витрати енергії й матеріалів, викиди CO2 та інших шкідливих речовин у повітря.

 

Проте для того, щоб ті циклічні технології у виробництві упаковки з будь-яких матеріалів працювали, потрібно впровадити роздільне збирання та сортування використаної упаковки. Тоді не потрібно буде викидати її будь-куди і тим самим засмічувати довкілля, про яке в думках начебто всі ми піклуємося.

 

Циклічні технології в пакуванні є головною темою цього номера журналу. Із серії його статей можна отримати детальну інформацію про те, як ці технології зменшують негативний вплив використаної  упаковки на довкілля, тим самим, з одного боку, налаштовуючи пересічних громадян на професійне поводження з відходами упаковки, з іншого – закликаючи до довіри до сучасної упаковки, яка зберігає продукцію від псування.

Головний редактор
Кривошей В.М., к.х.н.