Новини

Прес-тур «Роздільний збір ТПВ потрібен Україні сьогодні»

3 листопада 2017 р. галузеві асоціації «Укрскло», «Укрпапір» та «Укрвторма» організували для засобів масової інформації (за участі представника часопису «Упаковка») прес-тур «Роздільний збір твердих побутових відходів потрібен Україні вже зараз» їз відвідуванням підприємств «Обухівміськвторресурси», «Київський картонно-паперовий комбінат», «Ветропак Гостомельський склозавод».


Основна мета прес-туру показати наявність в Україні потужностей з переробки вторинної сировини, насамперед макулатури та склобоя, яких сьогодні не дістає в Україні, перш за все через відсутність в Україні дієвої системи поводження з відходами упаковки. Така система передбачена проектом Закону України №4028 «Про упаковку та відходи упаковки». Але замість такого підходу виступають деякі депутати, які своїми законопректами передбачають встановити податок про упаковку та «зелений тариф» на використання енергії від спалювання всіх твердих побутових відходів.

Присутні на прес-турі представники ЗМІ впевнились, що потужності з вторинної переробки відходів упаковки в Україні існують. Більш того вони не завантажені саме через відсутність зібраних та відсортованих відходів упаковки і що єдиним вірним рішенням є прийняття законопроекту №4028 «Про упаковку та відходи упаковки», за яким за принципами розширеної відповідальності виробника на основі роздільного збирання в Україні буде реалізована європейська модель поводження з відходами упаковки.

(Більш детальний репортаж про прес-тур читайте в журналі «Упаковка» №6-2017 р.)

сайт создан компанией web дизайн