НОВОСТИ

LANXESS презентувала кришки для ноутбуків із використаних полімерних пляшок

Кришки для ноутбуків із використаних полімерних пляшок розробили фахівці компанії LANXESS. Новинка носить не тільки важливе соціальне значення, обумовлене боротьбою за екологію планети виражену в більш активній переробці вторинної сировини, а й несе в собі ряд важливих технологічних і фінансово-економічних аспектів.

LANXESS розглядає новаторські концепції в області переробки матеріалів як ключ до підвищення своєї конкурентоспроможності за рахунок використання стійких матеріалів і замикання циклу виробництва. Одним із недавніх прикладів подібного підходу стало розширення продуктового асортименту підрозділу LANXESS Bond-Laminates, який в даний час розробляє армовані безперервними волокнами термопластичні композитні матеріали під брендом Tepex. Новий матеріал наполовину складається з вторсировини, отриманої шляхом переробки використаних полікарбонатних пляшок для води.

«Перш за все, ми розраховуємо, що дані матеріали будуть використовуватися для виготовлення кришок ноутбуків і корпусів смартфонів, планшетів, електронних книг і стільникових телефонів» - каже доктор Дірк Бонефельд (Dirk Bonefeld), керівник відділу маркетингу і продажів в Bond-Laminates, що відповідає за роботу з замовниками з секторів споживчої електроніки, спортивних товарів і промислового виробництва.

Перший продукт, запущений в масове виробництво

Нова лінійка матеріалів була отримана на основі Tepex dynalite, який вже використовується в серійному виробництві високоміцних структурних компонентів. Перший такий матеріал, вже знайшов застосування в серійному виробництві, включає в себе основу зі скловолокна і верхні шари - з безперервних вуглецевих волокон. Другий тип матеріалу, який незабаром буде використовуватися для виготовлення кришок ноутбуків, передбачає не тільки як  з’єднуюче з переробленого полікарбонату, але також волоконну основу з вільно орієнтованих вуглецевих волокон, отриманих із вторинної сировини.

Великі багаторазові пляшки для води виготовляються з полікарбонату високої чистоти і прозорості, який схвалений для використання у виробах, що контактують з харчовими продуктами.

Ці якості виявилися дуже корисними при переробці та отриманні нових матеріалів. Завдяки високому ступеню прозорості дані матеріали ідеально підходять для виробництва компонентів, які перебувають на очах у користувачів. Наприклад, за рахунок правильного розташування безперервних волокон можна надати деталі більш естетичний вигляд.

«Таким чином, ми впевнені, що ці нові типи матеріалів будуть застосовуватися при виробництві декоративних структурних елементів в спортивних товарах або в автомобільних компонентах. Більш того, сьогодні ми отримуємо все більше запитів про використання відновлених матеріалів від підприємств індустрії спортивних товарів» - каже Бонефельд.

Підрозділ Bond-Laminates старанно працює над додаванням в своє портфоліо нових стійких композитних матеріалів, армованих волокнами. Одним з основних напрямків тут є використання переробленого матеріалу з інших індустріальних (post-industrial) або побутових (post-consumer) відходів для виробництва термопластичної системи Tepex.

Джерело: LANXESS

сайт создан компанией web дизайн