НОВОСТИ

Набрали чинність деякі положення Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

У зв’язку з набранням чинності з 01.05.2019 деяких положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та змін  в порядок поводження з побутовими послугами (постанова Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 318) на сайті Мінрегіону було оприлюднено деякі пояснення.

Уваги потребують наступні основні зміни:
•    тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами є сумою тарифів на послуги з вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів;
•    у разі запровадження роздільного збирання побутових відходів під час встановлення цін/тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами не враховується вартість операцій з поводження з роздільно зібраними (відсортованими) корисними компонентами таких відходів;
•    виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами. Виконавець послуг з вивезення побутових відходів також зобов’язаний укласти договори про надання послуг з перероблення та захоронення побутових відходів із суб’єктами господарювання, що надають такі послуги відповідно до правил благоустрою території населеного пункту, розроблених з урахуванням схеми санітарного очищення населеного пункту.


Практичне застосування встановленого Порядку, коли виконавець послуг з вивезення буде укладати із споживачами договір про надання послуг з поводження (тобто не тільки вивезення, а і з перероблення та захоронення) може привести до не контрольованого підвищення цін/тарифів на вказані послуги. Звертає на себе такий факт, що органи місцевого самоврядування практично усуваються від цього процесу. Споживач зобов’язаний укладати договір безпосередньо з перевізником.

сайт создан компанией web дизайн