НОВОСТИ

Білорусь пропонує заборонити використання неперероблюваної одноразової упаковки в ЄАЕС

Про це повідомив на прес-конференції заступник міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Олександр Корбут, передає кореспондент БЕЛТА.

«Білорусь вийшла з пропозицією при розгляді технічних регламентів у Євразійському економічному союзі заборонити використання одноразової упаковки з неперероблюваних матеріалів – тонких пластиків. Йде обговорення, сподіваємося, що колеги з інших країн нас підтримають, і ми зможемо ввести це обмеження в ЄАЕС», – сказав Олександр Корбут.

Мінприроди вважає за необхідне розглянути введення в Білорусі нових механізмів стимулювання, щоб залучити відходи в громадський оборот як вторинну сировину. Серед пропозицій – встановити для тари, упаковки продовольчих товарів нормативи вмісту речовин, які можуть бути використані як вторинна сировина. До таких матеріалів належать дерево, скло, метал, папір.

«Цей захід дасть змогу скоротити кількість відходів, для використання яких у країні на даний момент відсутні технології, – зазначив заступник міністра. – Пропонуємо також встановити обмеження щодо виробництва з первинної сировини окремих видів непродовольчих товарів (пакетів, мішків, контейнерів), тобто зобов’язати використовувати тільки вторсировину при їх виробництві. Необхідно активізувати інформаційну роботу з населенням для стимулювання придбання товарів багаторазового використання – багатооборотної тари, сумок із тканини».

Олександр Корбут додав, що в Білорусі активно розвивається целюлозно-паперова галузь. Підприємства можуть забезпечити країну паперовою упаковкою, яка переробляється та розкладається, не завдаючи шкоди довкіллю. «Що стосується поліетиленових пакетів, які видають у магазинах, то в нас немає технологій їх переробки, а процеси розкладання займають дуже тривалий період», – звернув він увагу.
Мінприроди також наголошує на доцільності виробництва одноразового посуду не з полімерів, а з паперу. «Припускаємо, що якісь обмеження, зокрема щодо одноразового посуду, будемо вводити», – сказав заступник міністра.

сайт создан компанией web дизайн