НОВОСТИ

Біорозкладані пакети завдають шкоди грунту і не розкладаються роками

До такого висновку прийшли вчені, провівши експеримент завдовжки в три роки. Вони піддали різні види таких пакетів впливу грунту, солоної води і повітря.

Три роки тому вчені з Плімутського університету вирішили піддати екологічній перевірці пакети, що позиціонуються як біорозкладні. Результати експерименту опубліковані в журналі Environmental Science and Technology. Всі пакети, що брали участь в дослідженні, були розділені на чотири групи: одну закопали в теплиці при університеті, другу залишили висіти на стіні цієї ж теплиці, третю опустили під воду в Плімутському порту, а четверту поклали в лабораторну коробку, що не пропускає світло.
Протягом декількох років пакети періодично перевіряли, фіксуючи їх стан. У перші три місяці ті з пакетів, які були названі виробниками «компостовані», зруйнувалися і зникли. Через дев'ять місяців розпалися пакети, що висіли в повітрі, залишивши після себе «достатню кількість фрагментів, помітних неозброєним оком, на землі під випробувальною установкою». Решта пакетів, що знаходилися під землею і водою, не тільки не почали розпадатися, а й витримали навантаження у 2,25 кг продуктів, які вчені поклали в них в кінці експерименту.

Імоджен Неппер, який керував дослідженням, повідомив в коментарі для The Guardian: «Через три роки я був украй здивований, що пакети  все ще можуть витримати безліч покупок. Для «біорозкладальних» пакетів це було найдивовижнішим. Коли ви бачите щось, позначене таким чином, думаю, ви автоматично припускаєте, що воно буде руйнуватися швидше, ніж звичайні пакети. Наше дослідження показує, що цього може не статися».

У відповідь на дослідження Плімутського університету представник компанії Vegware - виробника компостованих пакетів - заявив, що пакет повинен розкладатися тільки в належних умовах, що поєднують вірне співвідношення п'яти компонентів: мікробів, кисню, вологості, тепла і часу. У свою чергу, професор Річард Томпсон, голова дослідницького підрозділу університету, сказав, що експеримент підняв питання про те, чи не вводять громадськість в оману.


«Ми демонструємо, що випробувані матеріали не дають будь-якого послідовної, надійної і значимої переваги щодо морського сміття. Мене турбує, що ці нові матеріали теж створюють проблеми при переробці. У нашому дослідженні наголошується на необхідності в стандартах, що стосуються розкладальних матеріалів, мають бути чітко вказані належні шляхи утилізації та очікувані темпи розкладання».

сайт создан компанией web дизайн