НОВОСТИ

Кабмін пропонує створити окреме відомство з управління відходами

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді створити окреме відомство з управління відходами. Про це свідчить урядовий законопроект №10411 «Про управління відходами», зареєстрований в парламенті 2 липня.
У пояснювальній записці наголошується, що відсутність дієвого механізму управління окремими видами відходів, недостатній рівень міжвідомчої взаємодії та відсутність стратегічного планування призводять до збільшення кількості несанкціонованих звалищ і перевантажених полігонів, які не відповідають екологічним вимогам.


«За 2017 рік загальні обсяги утворення відходів в Україні становлять 366 млн т, кількість твердих побутових відходів, зібраних і перевезених підприємствами, становить близько 52 млн куб. м, з них 93 % захоронено на полігонах і звалищах. Із 5,4 тис. полігонів майже половина не відповідає нормам безпеки. Тільки близько 7 % твердих побутових відходів використовуються як вторинні ресурси», - інформують в уряді.
Отже, проектом вперше впроваджуються в національне законодавство основоположні принципи й положення європейського законодавства в галузі управління відходами, зокрема, введення ієрархії управління відходами та розширеної відповідальності виробника, системи довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Проектом закону передбачено впровадження інформаційної системи управління відходами, яка дасть змогу значно спростити систему обліку та звітності, подання декларацій і здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами. Планується ввести Національний перелік відходів на заміну Державному класифікатору відходів, що сприятиме гармонізації переліку відходів з європейським і буде застосовуватися в системі обліку та звітності у сфері управління відходами.
Документом передбачається створення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління відходами, з повноваженнями щодо організації системи управління відходами та забезпечення її функціонування.
Крім того, документом пропонується суттєво підвищити розмір штрафів за правопорушення у сфері поводження з відходами.
Нагадаємо, наприкінці лютого Кабінет міністрів України затвердив Національний план управління відходами до 2030 року.

Джерело: www.rbc.ua

сайт создан компанией web дизайн