Новини

Україна-ЄС. Брюссель підтримає розвиток малого і середнього бізнесу

Ювілейний, двадцятий саміт Україна-ЄС визнають успішним і в Києві, і в Брюсселі. Насамперед тому, що сторони зуміли вперше за три роки підписати спільну декларацію. Крім того, Євросоюз висловив задоволення ходом реформ в Україні. На це вказує не тільки підсумковий документ зустрічі, але й рішення про надання нашій країні мільярда євро макрофінансової допомоги. В доповнення до цього ЄС нагадав про підтримку, на яку може розраховувати Україна в рамках Плану зовнішніх інвестицій - ініціативи, спрямованої на залучення інвестицій для підготовлених до фінансових вливань країни Східного партнерства. На цю програму в цілому передбачено 4,1 млрд євро.
Окремої згадки удостоїлася програма "20 завдань до 2020 року", яка передбачає 100 млн євро кредитів в нацвалюті країнам-партнерам на підтримку малого і середнього бізнесу; 50 млн євро на гармонізацію плати за роумінг мобільного зв'язку; 170 млн євро на розвиток керівних інституцій та органів влади; 150 млн євро на розвиток транс'європейської транспортної інфраструктури; 225 млн євро на заходи з енергоефективності; 340 млн євро - освітній фінансовий пакет для молоді. Крім того, передбачена допомога Україні в модернізації ГТС без зазначення будь-яких сум.
Цими тимчасовими і договірними рамками підтримка Євросоюзу аж ніяк не обмежується. Країни співдружності систематично надають комплексну широкомасштабну підтримку малого і середнього бізнесу (МСБ) в нашій країні і в рамках багатьох інших програм та проектів. Значна частина з них здійснюється через Європейський банк реконструкції і розвитку, який вже не перший рік працює в Україні не тільки з великим бізнесом і держсектором, масштабна робота ведеться і в розвитку МСБ нашої країни.
Крім кредитів для представників МСБ важливим напрямком роботи ЄБРР в Україні є надання підтримки консалтинговими проектами, в тому числі і в рамках програми EU4Business. Ця програма спрямована на стимулювання економічної активності бізнесу, а також ринку консалтингу.
"Малий і середній бізнес є каталізатором розвитку і невід'ємною частиною економіки будь-якої держави. Україна має величезний потенціал зростання. Ми розуміємо всі складнощі побудови бізнесу, особливо в перехідний період. Однак, спілкуючись з підприємцями і реалізовуючи консалтингові проекти, спрямовані на розвиток бізнесу в самих різних куточках країни, ми бачимо цінність програми EU4Business для МСБ України, яка підтверджується показниками зростання, їх ми спостерігаємо по завершенні таких проектів. Безумовно, треба буде пройти ще чималий шлях, однак ЄБРР готовий підтримати активних підприємців в їх прагненні розвивати свій бізнес, тим самим рухаючи вперед економіку країни, а також, виходити на міжнародні ринки зі своїм продуктом. І сьогодні банк уже допомагає робити цей продукт якісним, а бізнес - системним ", - зазначила Катерина Рігг, провідний менеджер Групи фінансування і розвитку МСБ в Україні, ЄБРР.

сайт создан компанией web дизайн