Новости

Дитяча книга з переробленої упаковки від українського видавництва

Вперше в Україні видано книгу з переробленої упаковки з під напоїв на основі картону.
21 червня під час екологічного сніданку видавництво «Ранок» та компанія Tetra Pak, презентували енциклопедію «Подорож до дивовижного світу тварин» Анни Клейборн та Брендана Кірні,  сторінки якої зроблені з упаковки для молочних продуктів та соків.
З переробленої упаковки Tetra Pak папір саме для книг виготовили в Україні вперше, хоча Зміївська паперова фабрика перероблює її з 2009 року. Порівняно  з виробництвом паперу зі звичайної макулатури, переробка упаковки для виготовлення книжкового паперу вимагає додаткових зусиль: картон потрібно відокремити від поліетилену та алюмінієвої фольги.

 
Книжка була презентована відомим еко-активістам та еко-блогерам, які відвідали еко-сніданок зі своїми дітьми. Дітей зацікавила яскрава та насичена енциклопедія, яка розповідає про світ існування різних тварин та їхню поведінку тощо. Діти отримали подарунки від видавництва «Ранок», узяли участь у грі «Упаковка, здавайся!», дізнались про захисні властивості упаковки Tetra Pak та, під час майстер-класу, власноруч виготовили аркуш паперу з картонної упаковки для напоїв.
Двісті книжок організатори передали ГО «Україна без сміття» та Klitsсhko Foundation, які всіляко сприяють впровадженню системи сортування відходів в Україні. Енциклопедія стане заохоченням для найбільш екологічно відповідальних громадян, з якими працюють ці організації.
«Виробництво книжок з упаковок Tetra Pak  – це свідчення того, що в нашій країні розвивається переробна галузь. Це один з прикладів того, що в Україні існують наміри відповідати принципам циклічної економіки, яких зараз притримуються провідні країни світу В основі такої економіки – скорочення вжитку, повторне використання та переробка товарів, які відслужили свій термін (3R – reduce, reuse, recycle). Ми сподіваємося, що дотримання цих принципів допоможе Україні не лише вирішити масштабну проблему з відходами (36 млрд. тонн відходів накопичилося на сміттєзвалищах), але й зробити економіку більш ефективною», – стверджує менеджер з екології та зв‘язків з громадськістю компанії Tetra Pak Анна Таранцова.
«Ми привертаємо увагу до проблеми, яка є в Україні – не налагоджена повноцінно система роздільного збирання відходів. Так, наприклад, виробництво книги з вторинної сировини (попередньо зібраних та відсортованих відходів упаковки) виходить дешевше, ніж з первинної. Крім того, використання вторинних ресурсів дозволяє зберегти лісові ресурси. На жаль, в Україні не весь обсяг макулатури потрапляє на переробку — значна частина йде на сміттєзвалища. Більш того, переробні підприємства навіть імпортують макулатуру»,  – говорить директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов.
«Презентація цієї книжки - це чудовий початок великого шляху.  Гадаю, що в Україні якомога більше книжок має друкуватися саме на папері із переробленої сировини. Важливо, щоб люди свідомо ставилися до таких відходів як до сировини і розвивали звичку сортувати їх, тоді це піде на користь усім. Книжка, зроблена з упаковки Tetra Pak – хороший спосіб донести до дітей та їхніх батьків цю важливу інформацію. Це наглядний приклад того, як відходи отримують «нове життя», – сказала голова ГО «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.
«Особливо важливо, що книжка з такої сировини – дитяча, адже дітям цікаво, як саме створюється папір, і вони навіть більш відповідально ставляться до сортування відходів, ніж дорослі. Зі свого боку «Україна без сміття» буде розповсюджувати отримані книжки серед дітей – наприклад, ми будемо розігрувати їх під час лекцій у школах, а також заохочувати тих, хто приноситиме на нашу сортувальну станцію зібрану упаковку Tetra Pak», – повідомила вона.
«Цього року ми у Klitsсhko Foundation започаткували проект Zero Waste School, покликаний впровадити культуру сортування відходів у школі, громаді, а згодом і у світі. У тренінгу узяли участь 50 шкіл з усієї України. Повернувшись з проекту, команди з новими знаннями і вміннями проводять освітні заходи вже для учнів та вчителів у своїх школах, навчаючи їх правильно сортувати сміття та навіть заробляти на цьому. До бібліотек шкіл, які взяли участь у проекті, передадуть книжки, вироблені з упаковки Tetra Pak. Учасники проекту також проведуть презентацію енциклопедії у своїх школах» – сказала директор Klitschko Foundation Аліна Носенко.
Джерело: Tetra Pak

сайт создан компанией web дизайн