Новини

Велика Британія надає рекомендації щодо маркування продуктів на випадок виходу з ЄС без угоди

Уряд Великої Британії оголосив про вихід оновленого керівництва щодо маркування продуктів харчування і напоїв у рамках загальних рекомендацій на випадок виходу країни з ЄС без угоди (no-deal Brexit).
Підприємствам харчової промисловості буде надано 21-місячний перехідний період для внесення істотних змін у маркування продуктів харчування в разі Brexit без угоди. При цьому деякі технічні зміни в маркуванні повинні бути реалізовані з першого дня. Після 29 березня поточного року буде введено різні зміни для продуктів, які є на ринку Великої Британії.
Зміни містять відмову від використання емблеми ЄС на товарах, вироблених у Великій Британії, якщо це не дозволено ЄС. Слід уникати використання «органічного» логотипу ЄС на органічних продуктах Великої Британії, якщо у Великої Британії та ЄС немає домовленості про еквівалентність.
Слід відмовитися від маркування британських продуктів харчування із зазначенням їх походження з ЄС. Додаткова інформація, така як вивіски в магазинах і онлайн-інформація, дасть споживачеві можливість дізнатися про походження товару.
Уряд зазначив, що продукти харчування та напої, які вже потрапили на ринок Великої Британії 29 березня 2019 року або раніше, можуть продаватися до тих пір, поки їх запаси не закінчаться.
Щодо товарів, розміщених на ринку Великої Британії після 29 березня 2019 року, уряд за підтримки співробітників правоохоронних органів внесе необхідні зміни в маркування, що дасть змогу захистити інтереси споживачів.
ЄС та інші країни, що не входять в ЄС, повинні мати точне маркування для доступу до своїх ринків. У цих випадках уряд має намір рекомендувати наклеювати етикетки поверх етикеток відповідно до вимог.
Уряд заявив, що для впровадження нового логотипу схем географічної індикації Великої Британії, який буде доступний з 29 березня, буде надано трирічний перехідний період.
Виробники можуть вносити зміни в маркування GI до закінчення періоду прийняття й використовувати логотип.
Крім того, уряд має намір дозволити перехідний період для змін маркування та етикетки щодо товарів, вироблених або імпортованих і розміщених на ринку Великої Британії після дня виходу з ЄС.

сайт создан компанией web дизайн