УПАКОВОЧНАЯ ИНДУСТРИЯ 2017

Научно-практическая конференция
УПАКОВОЧНАЯ ИНДУСТРИЯ
(технические решения в рамках инициативы Save Food)

 

20 - 21 сентября 2017 г.
ЛЬВОВ

     20-21 вересня 2017 року в готельно-ресторанному комплексі «Шпацер», що в Брюховичах під Львовом, відбулася ХІ міжнародна науково-практична конференція «Пакувальна індустрія (технічні рішення в рамках Save Food)».
     Організатори конференції – Клуб пакувальників, ІАЦ «Упаковка», Українська академія друкарства. Головним спонсором конференції одинадцятий рік поспіль виступила компанія IMMER Group (кер. Ірина Мірошник), спонсорами – компанії DOW, DuPont, Coca-Cola, Henkel, Kodak, Hewlett Packard, Markets Consulting Group, «Деметра Одис», «Віденська кава», «Базис», «Монопак», «Уніпринт». Конференцію підтримали: генеральний інформаційний спонсор – журнал «Упаковка»; генеральний інформаційний партнер – The DairyNews; інформаційні партнери – КМКЯ, журнали Food.UA, «Мясной бизнес», «Хлебный бизнес»; галузевий партнер – TradeMasterGroup; інтернет-партнери – www.packinfo.com.ua, www.harchovyk.com.
     Цього року в конференції взяли участь 87 фахівців із 55 компаній та організацій з 5 країн і 15 міст. 22 з них брали участь вперше. Серед учасників цьогорічної конференції – керівники й технічні працівники українських компаній, представництв іноземних компаній в Україні, професори та наукові співробітники шести вишів. Їх професійними інтересами є розробка, виробництво та впровадження сировини для виробництва пакувальних матеріалів, самих пакувальних матеріалів та упаковки, поліграфічних процесів пакувального й поліграфічного обладнання, а також наукові дослідження в цих сферах і підготовка кадрів для пакувальної індустрії.
     Цього року тему конференції ініціювала президент Української Асоціації гнучкого пакування та офіційний представник ініціативи ООН «Save Food» Ірина Мірошник. Адже за результатами наукових досліджень доведено, що саме гнучка упаковка є важливим інструментом скорочення харчових відходів. Тож об’єднання зусиль науковців, виробників упаковки та користувачів – запорука виконання планів FAO (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН) щодо зменшення вдвічі кількості харчових відходів до 2025 року.
     За день до початку конференції в актовій залі Української академії друкарства відбулася зустріч Голови організаційного комітету конференції Валерія Кривошея та директора ІАЦ «Упаковка» Вероніки Халайджі зі студентами та викладачами академії. Мова йшла про сучасне та майбутнє пакувальної індустрії України.
     У рамках чотирьох секційних засідань та круглого столу на тему «Законодавчі ініціативи у сфері упаковки та її відходів» було заслухано 25 доповідей відомих в Україні та за її межами фахівців з найактуальніших питань розробки, виробництва пакувальної продукції та тенденцій розвитку пакувальної індустрії.
     На початку роботи конференції з вітанням до її учасників звернулися Голова оргкомітету Валерій Кривошей та ректор Української академії друкарства Богдан Дурняк.
     Відомо, що у світі третина харчової продукції псується та викидається. На пленарному засіданні «Роль упаковки в реалізації ініціативи Save Food» про можливості пакувальної індустрії зменшити такі втрати у своїх виступах говорили Олександр Александров (Dow), Георгій Россіхін (Henkel), Сергій Казанцев (IMMER Group), Валерій Кривошей (ІАЦ «Упаковка»), Микола Якимчук (НУХТ). У їх виступах увага була зосереджена на конкретних технічних рішеннях, застосування яких у виробництві пакувальних матеріалів та упаковки збереже споживчі властивості харчової продукції й подовжить термін їх придатності.
     Про можливості кластерного підходу для вирішення проблем розвитку упаковки говорив Олексій Шинкаренко («Домен-Друк»). Проблемам розвитку полімерних пакувальних матеріалів та упаковки на їх основі, які розглядалися на секції «Полімери та упаковка на їх основі (сировина, технології, обладнання)», були присвячені доповіді Сергія Петренка («Техноком»), Олександра Козлова (DuPont), Павла Замотаєва (ХГ «Консалтинг»), Олександра Александрова (Dow), Олександра Волощука («ЛБЮ-ТЕХ»), Оксани Млинко («Львівська політехніка»). Аналіз ринку, тенденції його розвитку та конкретні інноваційні технічні пропозиції для інвестицій у розбудову технологій полімерної упаковки – такими були основні теми їх доповідей.
     Про картон і упаковку із цього матеріалу на секції «Картон та упаковка на його основі (сировина, технології, обладнання)» говорили у своїх доповідях Іван Регей (УАД), Олена Микитенко (MCG), Сергій Терницький (УАД). Учасники конференції дізналися про новітні технічні рішення, аналіз світового та українського ринків і тенденції розвитку упаковки з картону.
     Важливим є апаратурне забезпечення технологічних процесів пакування продукції. Про інноваційні проекти використання сучасної пакувальної техніки, тенденції їх розвитку та взаємні дії виробників обладнання й пакувальних матеріалів у своїх доповідях говорили Замір Начкебія («Базис»), Микола Якимчук (НУХТ). З усіх зазначених вище актуальних питань розвитку пакувальної індустрії відбулася жвава дискусія.
     Секційне засідання «Поліграфічне оформлення упаковки (дизайн, технології, обладнання, форми, фарби)» почало роботу з виступу народного художника України Віталія Шості з Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Форма, графіка, друге життя, унікальність, етноестетика, демонстрація, гумор стали тими напрямами, в яких українські фахівці розвивають і виконують дизайнерські розробки та оформлення упаковки. Конкретні приклади впевнили учасників конференції про безмежні можливості дизайну.
     Останнім часом особливого значення набуває інформаційна функція упаковки, її художнє оформлення, сучасні цифрові технології її реалізації. Про додрукарські та друкарські процеси у своїх виступах говорили Світлана Гавенко (УАД), Михайло Бельський («Уніпринт»), Олександр Дишлєвий (DOW), Сергій Томіловський (Kodak), Дагнія Ванага (Інститут полімерних матеріалів Латвії, м. Рига).
     На завершення конференції було проведено засідання круглого столу «Законодавчі ініціативи у сфері упаковки та її відходів». Виступи Володимира Слабого з УкрПЕК та Юлії Коваль із юридичної компанії Jurimex Low Firm викликали жваву дискусію з конкретними пропозиціями.
     Усі учасники конференції отримали численні інформаційні матеріали, а на дружній товариській вечері їм було презентовано нову книгу Валерія Кривошея «Упаковка в українських реаліях», яку вони отримали в дарунок. Усіх присутніх співом і танцювальними номерами вітали студенти Української академії друкарства.
     Закривали конференцію з коротким підсумком ректор УАД Богдан Дурняк та Голова оргкомітету Валерій Кривошей. Наприкінці вони запросили учасників зустрітися в наступному, 2018 році, 19–20 вересня на одному з майданчиків одеського регіону.

В программе:

Пленарное заседние Роль упаковки в реализации инициативы Save Food

  1. CЕКЦИЯ  Полимеры и упаковка на их основе (сырье, технология, оборудование)
  2. CЕКЦИЯ  Картон и упаковка на его основе (сырье, технология, оборудование)
  3. СЕКЦИЯ  Полиграфическое оформление упаковки (дизайн, технологии и оборудование, формы,  краски, клея и пр.)

Секции 1 и 2 проходят параллельно

           Круглый стол  Законодательные инициативы в сфере упаковки и ее отходов

Целевая аудитория:

  • руководители и ведущие специалисты предприятий производителей упаковочных материалов, упаковки и оборудования;
  • руководители и ведущие специалисты предприятий производителей продуктов питания и напитков;
  • руководители профессиональных ассоциаций  производителей пищевых продуктов и упаковочной продукции
    представители торговых сетей, интернет магазинов, дистрибьюторы и поставщики упаковочной продукции;
  • специалисты предприятий по сбору и переработке отходов упаковки
  • представители научно-исследовательских институтов, высших учебных заведений, исследовательских лабораторий.

По вопросам участия в конференции обращаться
в оргкомитет:

Тел. / факс: +38 (044) 517-78-26, 517-23-23, 517-23-83
E-mail: upakjour@ukr.net , upakjour@nbi.com.ua, club-pack@ukr.net 
www.upakjour.com.ua, Украина, 02002, г. Киев, ул. Е. Сверстюка, 11, корпус Ж, офис 512, Клуб упаковщиков

Председатель оргкомитета- Кривошей Валерий Николаевич
Секретарь оргкомитета – Волохова Ирина

Организаторы:

 ГЕНЕРАЛЬНЫЙ СПОНСОР: 


СПОНСОРЫ: 

 

ТОВ "Деметра Одис"

 


ГЕНЕРАЛЬНЫЙ ИНФОРМАЦИОННЫЙ СПОНСОР

 


ИНТЕРНЕТ ПАРТНЕРЫ

 

сайт создан компанией web дизайн