Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

НОВІ КОМПАУНДИ МАРКИ TECHNOCOM BIO

03.02.2022

У кооперації зі своїм підрозділом у Словенії та італійськими партнерами, ТОВ «Техноком», член Клубу пакувальників, України,  розробило та починає приймати заявки на відвантаження двох нових продуктів – біорозкладних (біокомпостованих) компаундів для виробництва плівки для роздрібних та інших пакетів (Technocom Bio 002) та для виробництва біорозкладної плівки для мішків та сільськогосподарської мульчі (Technocom Bio 003).

Упаковка (фасувальні пакети, пакети для господарсько-побутових потреб) та інші плівкові продукти, виготовлені з компаунду Technocom Bio 002, марковані OK compost Home, створені для тих, хто вважає важливим дбати про навколишнє середовище та воліє користуватися в побуті біорозкладною упаковкою.


Право розміщення логотипу OK compost Home надано TUV Austria на вироби з товщиною плівки до 16 мкм (в процесі сертифікації).

 

TUV Austria виконує оцінку та тестування зразків на відповідність гармонізованому стандарту EN 13432:2000 та Директиві ЄС з упаковки (94/62/EEC)

 

 

Упаковка та продукти, виготовлені з компаунду Technocom Bio 003, марковані OK compost INDUSTRIAL, піддаються біологічному розкладанню на промислових полігонах/установках компостування:

 Сертифікат OK compost INDUSTRIAL від TUV Austria означає, що в умовах промислового компостування (температура 58±2°С) гарантується розкладання плівкового матеріалу до частинок менше 2 мм у кількості не менше 90% вихідного матеріалу після 6 місяців (відповідність стандарту EN 13432:2000, Директиви ЄС з упаковки (94/62/EEC) та стандарту ISO 14855).

 

Право розміщення логотипу OK compost INDUSTRIAL на упаковці (фасувальних пакетах, пакетах та мішках для господарсько-побутових потреб), сільськогосподарській плівці для мільчування та інших плівкових продуктах з товщиною до 26 мкм, виготовлених з компаунду Technocom Bio 003, надане TUV Austria (у процесі сертифікації).

 

Вироби з плівки на основі компаунду Technocom BIO 003 мають також право на розміщення логотипу Seedling від TUV Austria, оскільки відповідають стандарту екотоксичності (проростання більше 90% насіння при їх мінімальній кількості 100 шт).

 

Компаунд Technocom BIO 003 має природний молочний колір, Техноком може також виробляти і аналог компаунду чорного кольору або надавати суперконцентрат необхідного кольору замовнику.

 

Вироби із плівки на основі компаунду Technocom BIO 003 наступними перевагами порівняно з плівкою для мульчування на основі ПЕ:

  1. Відсутня необхідність збору плівки для мульчування, після закінчення сільськогосподарського сезону вирощування культур, що дає економію витрат на її збір (до 16 годин на 1 гектар при машинному зборі або 150 дол США/га і утилізацію (що часто проблемно через високу її забрудненість) ,
  2. Плівка для мульчування на основі компаунду Technocom BIO 003 є еконетоксичною, на відміну від традиційних плівок для мульчування з ПЕ.

 

Вироби з плівок на основі компаунду Technocom BIO 002 та Technocom BIO 003 не підпадають під обмеження Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» від 1 червня 2021 року, що вводить обмеження на розповсюдження пакетів із «надтонких (менше 15 мкм) та тонких» пакетів, пакетів, що містять «оксирозкладну» добавку.

 

Джерело: Техноком