Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

PZPTS: категорично проти податку на полімери

24.07.2020

 

Заключний документ, прийнятий в рамках поточних переговорів з ЄС (остаточні консолідації), включає положення (стаття 146) про обов'язкове введення всіма державами-членами податку на неперероблену полімерну упаковку в розмірі 0,80 євро за кілограм з 2021 р. Усі країни-члени, включаючи Польщу, підтримали його прийняття.

- Це безпрецедентна подія для нашої галузі та найгірша можлива інформація. Це означає, що новий збір становитиме від 25 до 80 % продукції, що, очевидно, вплине на наші компанії та їхній стан, - коментує Роберт Шиман, генеральний директор PZPTS, Польського союзу переробників полімерів.

Як додає Роберт Шиман, це особливо торкнеться польських суб'єктів промисловості, оскільки Польща як країна не має ефективної системи збору, сортування та переробки полімерних відходів, включаючи відходи упаковки - незважаючи на неодноразові декларації уряду, досі невідомо, як має бути вирішена ця проблема. Країни, які впровадили такі системи, такі як Німеччина чи Нідерланди, очевидно, понесуть менші витрати. Таким чином, розвинені країни отримають ще одну перевагу розвитку, а Польща здобуває нову перешкоду для подолання на шляху до вирівнювання рівня життя та рівня економічного розвитку.

Податок у формулі, запропонованій ЄС, означає, що Польща буде змушена платити кошти до бюджету ЄС, що зменшить масштаб коштів, отриманих від ЄС для нашої країни.

І PZPTS, і EuPC (Європейська асоціація переробників полімерів) проти такого рішення. - Як з представниками галузі, з нами не проводилися консультації, і прийняте рішення для нас неприйнятне. Нас чекає складний період, коли польський уряд буде працювати над детальними рішеннями в цьому питанні. На сьогоднішній день ми не знаємо, якими вони будуть (також немає декларації з цього приводу): чи буде виключена промислова упаковка (що може суттєво підтримати нашу галузь) та чи буде, наприклад, з неї виключений папір у поєднанні з полімерами - каже директор PZPTS.

Джерело: www.plastech