Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ХОЛДИНГ VETROPACK ВІДНОВЛЮЄ ВИРОБНИЦТВО В УКРАЇНІ

06.06.2023

 

Холдинг Vetropack, один з провідних виробників скляної тари в Європі, поступово відновлює свою роботу на заводі в Гостомелі в Україні: 25 травня 2023 р. фахівці розпочали розігрів однієї з двох скловарних печей, що залишилися. Виробниче підприємство у Гостомелі сильно постраждало внаслідок збройного нападу росії наприкінці лютого 2022 року. З поновленням виробництва завод також готовий до можливих кризових сценаріїв. Тим часом фонд, створений групою компаній Vetropack, надає фінансову допомогу українським колегам, які особливо постраждали від війни.

 


На українському підприємстві ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод» під Києвом після понад року перерви знов розпочинається виробництво скляної тари. З 25 травня розпочався розігрів і виведення на робочу температуру та завантаження першої скловарної печі. Випуск першого скла очікується у червні. «Наразі ми дуже раді можливості відновити виробництво», – заявив Павел Прінко, генеральний директор Vetropack в Україні та Молдові.

 

Vetropack почне з виробництва безбарвного скла для харчових продуктів та напоїв, оскільки компанія бачить зараз у ньому найбільшу потребу. «Внутрішній ринок повільно відновлюється, і багато компаній знову запустили виробництво, – сказав Прінко. – Ми очікуємо, що попит на скляну тару для продуктів харчування та напоїв у 2023 році зросте приблизно на 7 % щодо попереднього року, паралельно із розвитком наших виробничих потужностей». Введення в експлуатацію другої скловарної печі відбудеться найближчим часом.

 

У разі відновлення роботи пріоритетним завданням буде захист співробітників. Крім того, виробничий майданчик підготовлений до всіх можливих аварійних сценаріїв. Для забезпечення енергопостачання у разі вимкнення електроенергії холдинг Vetropack розробив різноманітні інженерні сценарії. Було перебудовано систему розподілу електроенергії та встановлено додаткові генератори. Також існують відповідні плани у разі можливих зупинок подачі природного газу.

 

Прийнято 139 нових співробітників
До початку війни Vetropack в Україні виробляв різні види скляної тари на трьох печах та восьми виробничих лініях. 24 лютого 2022 року Vetropack зупинив виробництво з міркувань безпеки. Через короткий час завод зазнав серйозних пошкоджень – було зруйновано одну з трьох печей. Через збитки компанія була змушена скоротити близько двох третин з приблизно 600 робочих місць на підприємстві. Наразі Vetropack найняв 139 нових співробітників для відновлення виробництва. Здебільшого це колишні працівники заводу.

 

Фонд Гостомель холдингу Vetropack виплачує допомогу
Влітку 2022 року Vetropack створив фонд для підтримки співробітників, які зазнали серйозних травм або чий будинок чи квартира були зруйновані. Гроші пожертвували співробітники з інших підприємств, ділові партнери та клієнти — за кілька місяців було зібрано 960 тис. швейцарських франків. На початку 2023 року Фонд Гостомель холдингу Vetropack розпочав перші виплати. У квітні 2023 року Vetropack підтримав понад 50 колег, що постраждали.

 

Джерело: Vetropack в Україні