Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

STORA ENSO ІНВЕСТУЄ У ВИРОБНИЦТВО КАРТОНУ

24.01.2022

Компанія Stora Enso повідомила про інвестування 23 млн євро у виробництво тарного картону на заводі у Варкаусі (Фінляндія). Метою інвестицій є підвищення гнучкості асортименту продукції, доступної для клієнтів, та збільшення виробничих потужностей заводу приблизно на 10%. Це також збільшить використання вторинного волокна у виробництві на додаток до первинної целюлози.

Завод у Варкаусі виробляє невибілену целюлозу з хвойних порід та високоякісний тарний картон коричневого та білого кольорів для плоских шарів гофрованого картону, тобто крафтлайнери. Крім невибіленої целюлози з м'якої деревини, комбінат на даний час використовує як сировину близько однієї третини всієї картонної тари та упаковки, що переробляється у Фінляндії. Інвестиції сприятимуть подальшому збільшенню використання вторинної сировини на заводі.

 

Завод у Варкаусі є частиною підрозділу пакувальних матеріалів Stora Enso, яке має великі ноу-хау у використанні деревних волокон від дизайну продукту до готової продукції та її вторинної переробки. Стимулювання та створення можливостей для вторинної переробки картонної тари та упаковки є ключовою метою сталого розвитку, а інвестиції у можливості вторинної переробки є конкретним способом досягнення цієї мети. Stora Enso націлена на випуск до 2050 р. повністю відновлюваних продуктів, які повністю відповідають економіці замкнутого циклу і мають позитивні викиди вуглекислого газу.

 

«Ці інвестиції збільшать пропускну спроможність нашого підприємства з переробки вторинного волокна та дадуть нам гнучкість у збільшенні використання вторинного волокна у нашому портфелі. Інвестиції також підвищать ефективність виробництва за рахунок технічних змін як картоноробної, так і сушильної машини целюлозного заводу. Крім того, підвищується наша гнучкість у пропозиції клієнтам різних сортів продукції, і збільшується потужність підприємства», – говорить Яркко Техомаа (Jarkko Tehomaa), директор заводу з виробництва тарного картону компанії Stora Enso у Варкаусі.

 

На заводі Stora Enso Varkaus працює близько 400 людей. Річна виробнича потужність заводу тарного картону становить 450 000 т. Також на заводі виготовляються целюлоза, пиломатеріали та шпон.